Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k KDE 4 a vektorová grafika

Nemůžu si pomoct, ale působí to na mě sic efektně, ale méně přehledně. Určitě to ale bude i o jinýc věcech, než mít nepřehedné pozadí stavových oken. Nebo ne?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

KWin v KDE by měl být přímo také akcelerovaný, takže by Beryl apod. neměl být potřeba. Viz: http://www.abclinuxu.cz/clanky/rozhovory/lubos-lunak-odpovida

Každopádně se na KDE4 velmi těším.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

No jasne ze to je nerpehledny, vzdyt to je cirkus kde. Technologicky je mozno na vysi ale o ergonomii jeste neslyseli. Neni snad rozumnyho skinu a barevny temy na KDE ktera by nezrala oci a, ze se v KDE naklikate 2x vic nez v gnome a windows dohromady to je asi taky v poradku ? Toz zlaty gnome.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ten horní Mahjong má kostky přesně jako Mahjong ve Vistě. Vím to, protože to byla jediná věc, která ve Vistě stála za to :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To: Boogle

To co pisete je velmi subjektivni. Delam v KDE dlouha leta (pouzivam vzhled KDE 2 + Thin Keramik nebo jak se to jmenuje) a je to velmi prehledne a esteticke.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

no uz snad od doby KDE2.x je vzdy pritomno theme napodobujici motif a to urcite oci nezere :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tak dlouho jste na konci roku věštili z křišťálové koule. Až se vám pokazila.
Jak jinak si vysvětlit, že nyní věštíte z kávových zrn. :)))
 
Moc mě to pobavilo.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Bez jakékoli ironie se ptám jak se věští z kávových zrn. Nebo je to myšleno jen jako bonmot?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jsem zvědavý na soupeření s Cairo v GNOME.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Raroh: Předpokládám, že tak samo jako z králičích kostí :D

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mno, nevim ,ale verze 4.0 asi jen tak brzo nebude. Pac se jiz nejakej ten rok proklamuje ze KDE 4.0 bude i ve verzi pro Windows.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

halik: Primo KDE asi pro win nebude, ale bude mozno zkompilovat jeho aplikace tak, aby bezely pod win.
Priznam se vam, ze bych ve widlich tech 100MB RAM pro vsechny KDE knihovny milerad obetoval. Takovej Kwin s virtualnima plochama pod WinXP je opravdu muj nesplnenej sen :))). I kdyz linux na tom asi taky nebude zle, teda pokud konecne udelaj hosi X.Org s plug&play, je to desna ostuda, mit v roce 2007 X server co se musi kvuli zmenam restartovat(i kdyz to trva 3-5s)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

JoHnY3: xorg-y 7.3 to maju plne zvladat. Pripajanie monitorov, periferii a boh vie coho a vsetko sa to ma vediet automaticky nakonfigurovat. Az sa normalne bojim, ze nebudem mat nad tym taku kontrolu ako by som chcel.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ono je to pěkné,ale pokud nejsou ovladače pro Linux a to většina tak je problém nemluvně o složitosti instalace!!! Výrobci hardweru na Linux většinou kašlou!!! A to jen základní věci,začiná to být otravné.Linux asi souboj prohraje a je to škoda.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

@haf01: Instalaci zvládne každý trochu inteligentní člověk, nepodporovaného hardware je relativně málo. Ještě nějaké další zasvěcené komentáře?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Já měl namysli instalaci ovladačů a vůbec.Běžný člověk,který přijde od Windows nemá šanci. Třeba vytvářet RPM balíčky psat z konzole příkazy,stovky naztavení aby vůbec něco fungovalo tiskárna v síti nebo bez šance scener,veb kamera,microfon,ATI ovlad. pro 10.2 nejsou dodnes. Potom soft na který je zvyklý z Windows,a mohl bych psát nekonečný seznam modemy! atd.Není to vina Linuxu jen chybí tzv.setup!a podpora výrobců hardweru. Dále video karty raději končím.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Problém je, že Linux dává výrobcům hw akové podmínky, že na něj kašlat skoro musí. Například nutnost, aby ovladač měl otevřený kód s GPL licencí apod.. Neexistence binárního API pro obladače.

Jen bláhový utopista (kterých je ale bohužel mezi autoritami Linuxu jako mákuú by se domníval, že u sofistikovanějších věcí bude hw firma otvírat zdrojový kód ovladače a dá ho tak k dispozici své konkurencia bude si sama pod sebou podžezávat větev na které sedí.

Až přestane Linux dělat politiku a přestane mektat a podívá se na věci realisticky, pak ho budou podporovat i hw firmy.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nedávno jsem četl, že od ledna 2008 budou muset být kernelové moduly licencovany pod GPL. Takže se výrobci hardwaru budou muset rozhodnout, but zveřejní svoje binární ovladače pod GPL anebo končí v linuxu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2 kerala:

Jak jsem říkal, Linux se víc soustředí na politiku, než na reálitu.

Vzhledem k tomu, jaká je Linux minorita (a tedy i poměrně nízké zisky) oproti třeba Windows a vzhledem k tomu, že u složitějšího hw by žádný soudný manažer nedovolil vydat ven zdrojový kód (protože konkurence), pak si myslím, že většina hw výrobců se prostě na Linux vykašle.

Jen mě točí, jak všichni lžou o hnusných hw výrobcích, co nepodporujou Linux, ale zatím jim Linux jen hází klacky pod nohy, a tento trend jen přitvrzují. Otázkou je, jestli tahle politika biče je to pravé pro dosažení podpory hw firem. Obávám se, že výsledkem bude opak.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

to Ponny: musíte změnit úhel pohledu. Proč je Linux/GNU lepší než NTkernel? Poněvadž je otevřený. Vývojaři vyvinou lepší produkt, když mají do všech koutů přístup než naopak. V průběhu životnosti programového kódu se kód čistí, upravuje a ladí. Pokud je programový kód uzavřený, tak degeneruje. Proto MS produkty vyžadují ohromné zdroje. Kdyby Vaše filozofie platila ve Vesmíru, nikdy by nevznikl život na Zemi.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

pro kerala:

Půlka toho co jste napsal jsou lži. Zkusím okomentovat.

....Proč je Linux/GNU lepší než NTkernel? Poněvadž je otevřený.

Není ve všem lepší, je v něčem lepší, v něčem horší jako všechno na světě. Svět není tak černobílý.

..........Pokud je programový kód uzavřený, tak degeneruje.

To je samozřejmě blbost. I uzavřený kód někdo programuje a spravuje, a daleko víc záleží na tom, jestli ho spravuje profesionál, nebo blbec, než na tom, jestli je kód uzavřený, nebo otevřený.

..........Proto MS produkty vyžadují ohromné zdroje.

Tak tohle je největší lež. Kdyby jakákoli sw firma vyvíjela jakýkoli produkt, nebo systém tak neefektivně jako se vyvíjí Linux, dávno by zkrachovala. Samotný Linux může existovat jenom díky přetlaku lidí ochotných pracovat _zadarmo_.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ovladač pro ATI poslední návod,který jsem sehnal (1600TX) moje grafika.
Ať dělám co dělám nic ani příkazy nepracují!! Zpět do verze 10.1 se mi nechce špatně pracovala klávesnice!
Kvalita ovladače verze 8.32.5 zase nic moc. Zato nVidia, instalace pomocí Yastu, co více si přát. No, popíši jednu z mnoha instalací ovladače 8.32.5. Používám HW notebook ThinkPad T60 s GK ATI X1300. Vycházel jsem ze dvou webových stránek: "http://en.opensuse.org/ATI_Driver" a "http://www.tuxmachines.org/node/12014". Popis jedné úspěšné instalace:
- instalace openSUSE 10.2 s GNOME, během které jsem aktualizoval SW
- po instalaci jsem doinstaloval balíčky "gcc", "kernel-source" a "mc"; stáhnul jsem ovladač
8.32.5
- přepnul jsem do textové konzole, přiklášení pod rootem, příkaz "init 3", příkaz "chmod +x"
na ovladač 8.32.5
- příkazem "LC_ALL=C ./ati-driver-installer-8.32.5-x86.x86_64.run ?buildpkg SuSE/SUSE102-IA32"
jsem vygeneroval rpm balík "fglrx_7_1_0_SUSE102-8.32.5-1.i386.rpm", který jsem nainstaloval
příkazem "rpm -ivh fglrx_7_1_0_SUSE102-8.32.5-1.i386.rpm".
- příkazem "sax2 -r -m 0=fglrx" jsem nakonfiguroval "xorg.conf"
- příkazem "init 5" jsem se vrátil do GNOME.
- poslední věcí je nakonfigurování XGL, stačí doplnit do xorg.conf:
Section "Extensions"
Option "Composite" "0"
EndSection
- příkaz "gnome-xgl-switch --enable-xgl" a restart X.org
- XGL je funkční
Toto musí zvládat i začátečník a to je jen kapka základ grafika!! Mám i knihy od verze 9.1 jsou to jen popisy systému,tři knihy a žadný návod jak a s čím pracovat.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.