Má Intel ústup od levných čipsetů dobře promyšlený?
Již jsme psali o tom, že Intel přesunul své zájmy k výrobě dražších čipsetů a přenechal tak výrobu těch levnějších jiným firmám, konkrétně SiS. Na serveru Digitimes se však objevila zajímavá spekulace o tom, co za tímto tahem stojí.
Fakt, že Intel upouští od výroby levných čipsetů zburcuje ostatní výrobce (ULi, SiS, VIA) aby tuto díru vyplnili vlastními produkty. Intel se tak nebude zatěžovat výrobou levných čipsetů, když může se stejným vytížením svých výrobních linek produkovat dražší. Třeba mobilní, neboť zájem o notebooky v poslední době roste více než o desktopy.
Již jsme vás též informovali o tom, že AMD chystá také vlastní platformy. Ty sestávají ze tří základních částí: Procesoru, čipsetu a síťové karty. A v tom to je. AMD vlastní čipsety nevyrábí, je závislá na ostatních výrobcích. Budou-li vytíženi tvorbou čipsetů pro levné platformy Intel, nebudou mít na AMD dostatečné kapacity. Dalo by se říci, že tímto promyšleným tahem Intel brzdí rozvoj AMD Commercial Stable Image Platform (CSIP). A konečně posledním efektem, který v tomto důsledku vzniká, je zastavení pádu průměrných cen čipsetů.