Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Marek Olšák zaměstnán v AMD, bude pracovat na open-source ovladačích pro Radeony

Grafika ATI s tuxem
AMD po všem personálním zemětřesení udělala správnou věc a po dokončení studií zaměstnala významného spoluautora open-source Radeon ovladačů, Marka Olšáka...

Marek je známým přispěvatelem do projektů Mesa/Gallium3D a open-source ovladače pro Radeony. Zatím se, pokud mě paměť neklame, full-time zaměstnání vyhýbal, jelikož chtěl nejprve dokončit vysokoškolská studia. Tak se nyní stalo a Marek je odteď zaměstnancem firmy Advanced Micro Devices.

Můžu s klidným svědomím říci, že je to zatraceně dobře a AMD udělala jedinou správnou věc. Ostatně ona sama potřebuje mít co nejkvalitnější otevřené ovladače. S tím jak sílí podíl jejích APU na trhu a jak roste Androidí či obecně tabletový a ultrathinový segment, potřebuje lidi jako je Marek. Ostatně AMD se snažila Marka zaměstnat již dříve, ale z důvodů výše uvedených „uspěla až nyní“.

Já osobně přeji Markovi hodně profesních úspěchů v AMD a budu se s milióny linuxových fanoušků těšit, co vše v letech budoucích pro Radeony v otevřeném ovladači, spolu s kolegy v AMD i mimo ni, zprovozní a vylepší.

Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Marek Olšák zaměstnán v AMD, bude pracovat na open-source ovladačích pro Radeony

Pondělí, 5 Srpen 2013 - 23:11 | Izak | Super, no ja ale prozatim zustanu u Nvidie ;-))...
Středa, 31 Červenec 2013 - 14:56 | nd76 | Držím palce!
Středa, 31 Červenec 2013 - 14:35 | HKMaly | Doufam, ze tam na to nebude chudak sam.
Středa, 31 Červenec 2013 - 14:09 | Rafan | Tak ať se mu tam daří.

Zobrazit diskusi