Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Nastavení

Mighty DAC logo
Jiřímu se líbí programy firmy Poikosoft, proto pro vás připravil recenzi i jejich druhého produktu Mighty DAC. Ten slouží na grabování audio CD a umožňuje i jejich následné vypálení. Připomínám, že první recenzí z této dílny byl Easy CDDA Extractor 4.3.0.

Kapitoly článků

2.  Nastavení
Mighty DAC nastavení Jak jsem již podotkl, MightyDAC vám toho na nastavení příliš nenabídne, takže si rozebereme aspoň to málo, co dovolí. Pokud pomineme nastavení edit a view (kde se nastavují pouze zběžné věci jako vzhled okna, editování názvu skladby...), tak nám zbývají jen dvě stěžejní položky a to databáze CDDB a vlastní nastavení programu, neboli settings. V databázi CDDB se taktéž nenachází nic překvapivého. Z tohoto menu si můžeme databázi aktualizovat, editovat či přiřadit manuálně tagy jednotlivým skladbám a albům a případně popisky následně upravit podle vlastního gusta. To položka settings už je o mnoho důležitější. V ní nastavujeme již konkrétní vlastnosti čtecího procesu, které přímo ovlivňují výsledný výstup.

  • Extractor cache: udává nám velikost vyrovnávající paměti, kterou použijeme při grabování audio CD. Čím více paměti využijeme, tím lepší bude kvalita výstupu a taktéž je pravděpodobnost možných synchronizačních problémů.
  • Device: v této položce si nastavíme, jaké zařízení bude dané CD grabovat (pokud jich samozřejmě vlastníme více).
  • CD speed read: specifikujeme jakou rychlostí bude zařízení číst. Zamozřejmě čím vyšší rychlost, tím je výstup méně kvalitní (pozn. CD-R serveru: Nemyslím, že to platí vždy a všude).
  • Sector per read: určujeme kolik sektorů bude načteno při jednom čtecím cyklu. Nastavení ovlivňuje rychlost kopírovacího procesu. Přednastavená hodnota je 10.
  • Audio resync: funkci zapínáme, pokud vlastníme starší CD-ROM, která neumí kvalitně převést audio data z CD na HDD. Jestliže po dokončení grabování není zvuk čistý a bez chyb, je nutno funkci Audio synchronizace zapnout. Ještě musím podotknout, že pokud grabujete zvuk se zapnutou audio resynchronizací, grabování se výrazně zpomalí.
  • Automatically read CD-Text information: jestliže nastavení povolíme, CD-ROM se bude pokoušet automaticky přečíst CD-Text informace (pokud jsou na CD samozřejmě obsaženy (pozn. CD-R serveru: Dovede-li mechanika CD-Text - of course)).
  • Write ID3 tag to output files: povolujeme, zda program automaticky bude do výstupu přidávat ID3 tagy (tzn. informace o skladbě, albu, skupině...).
  • Play a sound when completed: učujeme, zda se po dokončení akce bude hrát zvuková znělka či ne. Pomocí browse ji můžeme manuálně vybrat. CDDB2 povolujeme, zda bude MightyDAC při nenalezení informace na CD (v oblasti CD-Text) automaticky vyhledávat v databázi CDDB.

Po nastavení všech potřebných parametrů, popřípadě převedení všech audio souborů do formátu wav nebo Mighty Writer, se můžeme přepnout do vypalovací utility.

Kapitoly článků
2.  Nastavení

Diskuse ke článku Mighty DAC

Žádné komentáře.