Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Nejlepší dron? DJI Mavic Pro snoubil špičkový výkon do kompaktnosti pet lahve

Zapomeňte na kompromisy. Už se nemusíte rozhodovat, zda s sebou tahat gigantickou natáčecí artilérii nebo obětovat trochu výkonu za daleko shovívavější rozměry. Přední výrobce profesionálních dronů potěší obě strany barikády.
PR článek

Společnost DJI patří mezi přední výrobce profesionálních dronů a s největší pravděpodobností jste se s nimi setkali alespoň coby běžný pozorovatel internetových videí. V jejich nabídce nalezneme drony pro každou vrstvu, od běžných spotřebitelských dronů po enterprise segment.

Aktuálně nejlepší volbou je bezpochyby novinka DJI Mavic Pro, která si pro únor 2018 přichystala výjimečnou slevovou akci a je možné ji pořídit za polovinu původní ceny. Kusů je ovšem omezeně, tak se ohlédněte na oficiální stránky, zda se zrovna na vás usmálo štěstí! Těžko byste v této cenové relaci našli výhodnějšího kandidáta. Proč? Inu…

Malý, ale šikovný

DJI Mavic Pro svými funkcemi splňuje požadavky i těch nejnáročnějších uživatelů. Nejzajímavější je rozhodně jeho kompaktnost, která při složení dosahuje rozměrů malé pet láhve! Vejde se tak spolehlivě do tašky, v lepším případě do kapsy kalhot či mikiny.

Spolehlivě natáčí videa o rozlišení 4k při frekvenci 30 FPS, popřípadě až 96 FPS v kombinaci s FullHD rozlišením. Ty nejakčnější záběry pak zachytíte o frekvenci až 120 FPS při standardním HD rozlišení. Pohrát si lze i s přenosovou rychlostí až do 60Mbps. Níže naleznete specifikace kamery v přehledné tabulce:

Senzor

1/2.3” (CMOS),

Efektivní rozlišení:12.35 Mpix

Celkové rozlišení:12.71 Mpix

Čočka

FOV 78.8° 28 mm (ekvivalent 35 mm) f/2.2 
Zkreslení < 1.5% 

Ohnisko od 0.5m do ∞

Rozsah ISO

Video: 100-3200 
Foto: 100-1600

Elektronická rychlost závěrky

8s -1/8000 s

Rozlišení snímků

4000×3000

Kompletní specifikace zde

Stabilizaci obrazu zajišťuje tříosý kloub a dvojice senzorů, které se vzájemně doplňují, aby za žádných okolností nedošlo ke ztrátě obrazu. Odvážnější a bystřejší mohou letět až rychlostí 65km/h ve sportovním režimu. Díky systému FlightAutonomy se dron spolehlivě vyhne všem překážkám v oblasti 15 metrů až do rychlosti 36km/h.

Profesionalita bez námahy

Zapomenout můžete s klidem i na lidské pomocníky, kteří by dron ovládali, zatímco jste sami v pohybu. S funkcí ActiveTrack stačí označit konkrétní osobu, kterou má dron sledovat nebo kolem ní kroužit, a užívat si profesionálních videí bez jakékoliv námahy nebo pracovní síly. Režim lze případně použít i třetím způsobem, kdy dron ovládáte a autonomní systém se jen v reálném čase otáčí na svůj cíl.

Baterie o kapacitě 3830mAh také potěší, postará se o bezproblémový chod stroje až o délce 27 minut. Sledovat ji lze samozřejmě živě v aplikaci, kterou zprovozníte na běžném mobilním telefonu. Ta se postará dále o sledování živého streamu, lokalizaci, nastavení cílů a další pomocné údaje. 

V rámci žhavé nabídky je možné DJI Mavic Pro objednat za poloviny původní ceny do konce února 2018 z německého skladu. Dodání do České republiky je přitom garantováno během 1-4 pracovních dní

Tagy: