Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Uvede Nvidia GeForce Titan „Ultra“?

NVIDIA dnes uziva znaceni GT, Ti a GTX, Titan mela oznacovat koncovkou GTI vypadalo by to lepe nez dnes a klidne to mohlo nest ciselne oznaceni 67, 68 a 69. Model GTI 67 pro osekanou verzi Titan-u(SE), GTI 68 pro soucasny model a GTI 69 pro nejvyssi(Tesla K20X) verzi. Co se tyka GPU GK110 cekam ze mozna ASUS uvede na techto cipech dalsi sve dualne reseni v podobe tridy exkl.-Ares kdyz uz bude tento rok lichy na uvedeni novych grafickych architektur, jen ta spotreba a chlazeni + cena za takove reseni proste masakr.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

soucasnej Titan neni nikterak "zravou" kartou, tedy i pripadne dualni monstrum na GK110 by stale bastilo mene nez konkurencni HD7990 (ano mam primou moznost srovnani Titana a HD7970 GHz a Titan si v prumeru bere o 10-15W min pri stejne zatezi) takze tohohle se Nvidia bat nemusi, ale trosku pochybuju ze by neco takoveho posvetili, GK110 jsou hlidana a k OEM partnerum se dostavaj vpodstate jiz hotove karty, tedy Asus by musel tyto GPU ziskat jen z tech hotovich karet

co se chalazeni tyce, tak Titan parti k tomu nejlepsimu co si lze dnes koupit, i pri zatezi je hluk stale mezi nejlepsima a to i nereferencnima modelama ktere se hlasaji k tomu jak jsou tiche, v tomhle odhledu odvedli partneri Nvidie kde navrhovali chlazeni doslova vytecnou praci :)

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Spotřeba HD 7970 GE je daná dvěma aspekty. První se týká čipu Tahiti jako takového - v podstatě jde o první 28nm GPU a AMD jej navrhla dříve, než TSMC dokončila a výrobcům předala design rules pro 28nm proces. AMD jej tedy postavila bez znalosti finálních pravidel a doporučení se značně konzervativním přístupem, jehož důsledkem je vyšší spotřeba. To při přípravě dvoučipové verze nemohou změnit, dělat novou revizi kvůli duální kartě (pokud by s ní neměli ještě jiné plány) určitě nebudou.

Je tu ale ještě druhá věc, kterou změnit můžou. HD 7970 GE má relativně vysoké default. napětí nastavené tak, aby s jejím BIOSem mohly fungovat i non-GE karty (AMD chtěla, aby se vydání GE majitelé původní verze necítili nějak ochuzení). To má samozřejmě negativní důsledek v podobě dalšího zvýšení spotřeby. Neznamená to ale, že by pro HD 7990 nemohli buďto nastavit nižší napětí, nebo použít výběrové čipy s nižší leakage.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

To je ale v rozporu s tim, že Tahiti karty za poslední dobu šly kvalitou dolu. Jdou hůře taktovat a potřebují v průměru vyšší napětí než na launchi. 7970 je ještě jakž takž ale 7950 už zdaleka nejsou takové zázraky co bývaly po launchi, dnes je spousta z nich ráda za 1100Mhz, jsou i kusy co končej na 1050 a napětí moc nepomáhá. + Se začínaj množit osekané nereferenční karty kde nejde ovládat vcore...

Dále co jsi prohlásil o 7970Ghz neni pravda.

Každá 7970 má své vlatní napětí kus dle kusu. Neni žádné obecné napětí pro danný model. Ten bios o kterym mluvíš je ten co AMD vydala aby se flashoval do původních 7970 a tudiž má vysokou voltáž aby to všechny daly. Ale s prodejními 7970GHZ to nemá nic společného. Tam je opět těžká kusovost, mam tu před sebou třeba teď 2x Sapphire 7970 ty velké nereference. Jedna má default jen 1,050 v a druhá 1,15v. Stejné kusy, stejná várka. Ale konkrétně u těhlech i přes rozdílné vcore ta s vyššim míň žere konkrétně o 20W, protože má lepší kus křemíku, lepší ASIC kvalitu.

Dále co se týče výběrových čipů, tak k tomu bych řekl, už nejsme v dobách které končily GF7800GTX512. Třídit čipy a vybírat ty lepší by bylo těžce neekonomické. Nikdo to neřeší a ani to během jejich výroby nepřebírá. Maximálně se vyberou dle pozice na waferu, ale to je asi tak vše. Jelikož na rádoby top kartách typu MSI 7970 lighting se vyskytujou GPU a paměti horší jak na random cheapest referencích, tak asi ňákej výběr moc nehorzí. Prostě se rozpošlou a prodaj dle pozice na waferu a je to. Takovej jest můj názor vzhledem k tomu co za poslední roky pozoruji.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

těch 15W je kolik procent? okolo 5%? :-)

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Hezké jak se historie opět vrací. NV jede, což někteří atináři těžce nesou - třeba na takovém Červeném Světě už se banuje za sebemenší náznak polemiky....
Je zajímavé jak se situace obrátila a NV má efektivnější čipy, situace jako v době GT200 a R700 ale v opačném gardu.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

;-) a proč taky nesrovnávat přes rok starou kartu s kartou co vyšla před měsícem, že? ;-) GTX280 a HD4870 vyšly +- měsíc od sebe, takže podmínky na odladěnost výrobního procesu atp. měly +- stejné.. takže bych tu situaci vůbec nesrovnával... to až vyjde nový 1čip high end od AMD tak se nv fandům taky nebude líbit, že srovnávají novinku s kartou co má třeba 3/4 roku, i když sami teď dělají úplně to samé....

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

já bych to nehrotil, on si to každý maniak musí "nějak" zdůvodnit :-)

Normální člověk to prostě bere tak jak to jde.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

grafiky jedou na stejném výrobním procesu tak není důvod nesrovnávat. A že by nové čipy AMD šly lépe taktovat neplatí, naopak dle uživatelů jsou spíš horší na oc vlastnosti, takže povídačky o ždibec lepší výrobě se na pravdě nezakládají.
Mě jen popíchlo jak se dřív dělaly ódy na to jak malý čip dokáže konkurovat obřím čipům konkurence, ale když se situace obrátí tak se to přejde bez komentáře a dokonce se hledají skulinky jak situaci co nejlépe zahladit. Chápu že je v ČR víc atinářů, ale některé výmluvy jsou vážně trapné.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

To je asi stejný argument, jako když srovnáš motor Favorita s motorem ze soudobého Audi s argumentem, že se jedná o stejnou výrobní technologii a materiál. Ten rozdíl je v čase.

A co se týká těch ód, tak zrovna fanoušci nvidie to donedávna viděli tak, že doba GPGPU a DP výpočtů je must have. Navíc Titan je spíše větší čip než menší a ten z GTX680 o moc menší než ten z 7970 není.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

a naopak, fanoušci ati donedávna GPGPU nechtěli znát, ale pokud je má oblíbená firma tak je náhle v kurzu - ovšem průkopnickou práci konkurence vidět nechtí...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

a absolutně stejně se chovají i fanoušci nV, jenže v jejich očích jsou oni ti svatí. člověk napíše něco, na to se odpoví tak, aby to hrálo do not zrovna tobě, co na tom že přejdu něco co tam ten člověk napsal, hlavně si to otočit ve svůj prospěch.

ať už je člověk fanATIk nebo NVidiot, chovaj se všichni stejně. objektivita? jo, o tom se nikomu ani nesnilo.....

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

je rozdíl mezi výrobním procesem na začátku jeho životního cyklu a o rok a čtvrt později, takže se dnešní situace s GTX280 vs HD4870 srovnávat opravdu nedá. Zatímco tehdejší situace (GTX200 vs HD4800) jim dala stejné podmínky, protože to vydali téměř současně, tak dnes tak vyrovnané podmínky nejsou, protože zatímco tahiti připravovali při startu 28nm výroby, velký kepler šel do prodeje i výroby později, takže mohli nasbírat zkušenosti k optimalizacím. Takový luxus AMD s tahiti nemělo, a kdyby jo, myslíš že by toho taky nevyužili?

Zbytek nekomentuju (i kdybych měl co říct, nemá to smysl) s jedinou vyjímkou, fanoušek amd nebo nv, to je úplně jedno. všecko se to chová stejně....

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

ta bude tak za 20K ne? :D

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.