Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Opera 49 přidává snímky obrazovky s možností úprav a podporu VR

Nové vydání Opery přináší vedle obligátního nástroje pro screenshoty také podporu VR videa.

Nástroj pro snímky obrazovky umožní kupříkladu provést výřez, vložit do něj selfie, případně nějaký další grafický prvek a tento snímek ihned odeslat skrze integrovanou podporu pro různé messengery (mj. ten Facebookový). Změn doznal privátní režim (je lépe rozeznatelný na Windows a Linuxu)

Opera 49 dále integruje nový přehrávač 360°/VR videa, jako vůbec první. Přehrávač podporuje zobrazení na HTC Vive, Oculus Rift či jakémkoli jiné zobrazovadle kompatibilním s OpenVR.

Stránky vypadají díky optimalizacím lépe na HiDPI displejích. Určitých změn doznaly nabídky, O-menu, přibylo pět dalších měn do převodníku měn, režim pro rychlé nastavení prohlížeče dle preferencí uživatele. Opera ve spolupráci s 360 Lab připravila nějaké VR ukázky, na které je možné se podívat, např.:

Ke stažení:

Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Opera 49 přidává snímky obrazovky s možností úprav a podporu VR

Úterý, 29 Leden 2019 - 08:58 | steve-seidel | Nejsem si jist, jestli tyto funkce pomohou...

Zobrazit diskusi