Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Oculus Rift

Nové vydání Opery přináší vedle obligátního nástroje pro screenshoty také podporu VR videa.
Letošní léto přineslo celkový pokles cen setů pro virtuální realitu. Z původně drahých (až předražených) modelů se stává dostupné zboží, které není dražší než běžné herní konzole…
V době vydání prezentoval Oculus jako minimum pro virtuální realitu Radeon R9 290 nebo GeForce GTX 970. Vývoj jde ale dál a díky technologii Asynchronous Spacewarp (ASW) si vystačíte i s mainstreamem.
Fanoušci virtuální reality si užili dlouhého čekání, když Oculus avizoval odklad na rok 2016. Nyní, když už dodání setu čekali každým dnem, jim namísto něj dorazilo avízo o odkladu…
CDRnepřehlédněte
Vr 01
Roku 2016 se s oblibou přezdívá "Rok VR", ovšem i přesto je zatím virtuální realita spíše virtuální budoucností. Kde má ale tato technologie své kořeny, a proč již dříve komerčně selhala?...
AMD FX-9000 5GHz Series-03
K čemu jsou vhodné 220W procesory od AMD? K OC rekordům, k testování chladičů, do sbírky kuriozit, k přitápění, ke zvýšení odbytu vodníků… ale také do systémů pro virtuální realitu.
O VR setu Oculus Rift se původně hovořilo jakožto o cenově dostupném řešení pro každého. Naopak set od Sony pro Playstation 4 byl kritizovaný za cenu vyšší než samotná konzole. Čas ale pozice prohodil
 
Americký výrobce grafik EVGA předvedl zajímavou inovaci určenou pro systémy VR. Nová GeForce GTX 980 má vyveden jeden HDMI výstup uvnitř a spolu s USB 3.0 konektory na čelní panel skříně.
Zakladatel Oculus VR sliboval vydání Oculus Rift v roce 2015. Bezproblémový průběh příprav potvrzoval vyjádřením, že by se muselo stát „něco strašného“, aby k letošnímu vydání nedošlo. Nedojde.
Nejen Titan X. Na Game Developers Conference 2015 se vyskytl i nový high-endový top od AMD. Reálné vydání obou grafik se zdá být na spadnutí, a tak zbývá jedna podstatná otázka: Kdo bude rychlejší?
Amd Liquid Vr Gdc 2015 11
Prakticky každý týden slýcháme o nových a nových produktech nebo alespoň zlepšeních pro různé typy VR-brýlí a headsetů. Ať už se tyto technologie uchytí nebo ne, výrobci na ni musejí být připravení…
Oculus Rift 03
Testovací kit 2. generace se prodává za zhruba 7 500 Kč a někde kolem této částky vidí firma maximum za finální prodejní verzi. Virtuální realita Oculus Rift se pomalu blíží.
CDRnepřehlédněte
Oculus Rift Zaloba Uvodni
Okolo vysoce očekávaného headsetu otevírající brány k virtuální realitě, Oculus Riftu, vypukla válka o práva nad klíčovou technologií zařízení.
John Carmack 2012
Pouhé vylepšování 3D enginu již Carmackovi nestačilo a v iD nemohl pracovat na virtuální realitě. To byl pravý důvod jeho odchodu ze společnosti.