Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Opera

Nové vydání Opery přináší vedle obligátního nástroje pro screenshoty také podporu VR videa.
Šéf Vivaldi a někdejší zakladatel Opery ve svém posledním blogpostu poukazuje na to, jak se Google prohřešuje proti vlastnímu mottu Don't be Evil.
Nová verze Opera přináší přímo v sobě integrovanou podporu pro Facebook Messenger, WhatsApp a Telegram. Ti, kdo Velkého bratra neřeší, budou nadšeni, ti druzí spíš naopak.
Spořič mobilních dat od Opery dostal v nové verzi speciální podporu pro facebook. Opera Max 3.0 je schopna ušetřit velké množství mobilních dat při brouzdání největší sociální sítí.
Opera je nově tím rychlejší, s čím více taby pracujete a navíc méně zatěžuje CPU. Přidává hardwarovou akceleraci videa pro WebRTC či video náhledy a lepší RSS čtečku.
Používáte-li interní synchronizaci Opery pro uložená hesla, máte potenciálně velký problém. Rozhodně někdo jiný zná vaše heslo a má i hashe všech hesel, které máte v Syncu uloženy.
Konsorcium firem vedených Qihoo 360 nekoupilo celou Operu, ale prohlížeč, bezpečnostní a výkonnostní aplikace a také potřebné licence na vše. Opera je teď podobně napůl prázdným subjektem jako...
 
Opera v nové verzi 37 přináší mimo jiné dva nové prvky funkcionality, z nichž jeden je kontroverzní a i na ten druhý si budete muset udělat názor sami. Snaží se tonoucí (desktopová) Opera chytit...
CDRnepřehlédněte
Prohlížeč Opera nabízí VPN zdarma. Skvělé, kdyby to opravdu VPN bylo. Nástroji RansomWhere a detektoru od MIT ale důvěřovat můžete. Obezřetní ale buďte u odkazů na Servis24 a programu AppLocker.
Snažit se o získání lepší pozice na umírajícím trhu může na první pohled vypadat jako bláhové. Ale díky tomu bude alespoň základní surfování na počítačích s Windows XP stále jakž-takž bezpečné.
Pokud vaše srdéčko touží po morálním nástupci staré dobré Opery a nevadí vám, že i tento nástupce je closed-source, pak je tu finální verze Vivaldi 1.0.
opera
Čína má zájem o Operu a Opera se prý zájmu vůbec nebrání. Její letité a bezvýsledné snahy o znovunabytí pozice mezi internetovými prohlížeči tak možná nakonec dostanou řešení.
Opera Max Huawei Y 560
V reáliích českých poskytovatelů mobilního připojení, kteří dodnes nepochopili, že FUP je urážkou jejich zákazníků, je vítán každý nástroj, který datové přenosy šetří. Ve velkém to pojala Opera, na...
Další levná Nokia s Operou Mini, ale pouze GSM/EDGE, přijde na trh za několik týdnů. Nokia 230 přichází v single i dual SIM variantě a slibuje až 27 dní výdrže.
Bez ohledu na to, na jakém jádru Opera jede, poskytuje nadále, byť osekanou, nadstandardní funkcionalitu. Opera Turbo 2 je součástí Opery 33 stejně jako jiné věci, podstatné novinky.