Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Opera

nepřehlédněte

Jon von Tetzchner: Google pošlapal vlastní ideály, měl by být pod regulací

Šéf Vivaldi a někdejší zakladatel Opery ve svém posledním blogpostu poukazuje na to, jak se Google prohřešuje proti vlastnímu mottu Don't be Evil.

Opera přímo integruje Facebook Messenger, WhatsApp a Telegram

Nová verze Opera přináší přímo v sobě integrovanou podporu pro Facebook Messenger, WhatsApp a Telegram. Ti, kdo Velkého bratra neřeší, budou nadšeni, ti druzí spíš naopak.

Opera Max 3.0 přináší speciální úsporný režim pro facebook

Spořič mobilních dat od Opery dostal v nové verzi speciální podporu pro facebook. Opera Max 3.0 je schopna ušetřit velké množství mobilních dat při brouzdání největší sociální sítí.

Opera 41 je zase o notný kus rychlejší

Opera je nově tím rychlejší, s čím více taby pracujete a navíc méně zatěžuje CPU. Přidává hardwarovou akceleraci videa pro WebRTC či video náhledy a lepší RSS čtečku.

Opera Sync hacknuta, uložená hesla uživatelů kompromitována

Používáte-li interní synchronizaci Opery pro uložená hesla, máte potenciálně velký problém. Rozhodně někdo jiný zná vaše heslo a má i hashe všech hesel, které máte v Syncu uloženy.

Opera prodána do Číny za 600 miliónů dolarů

Konsorcium firem vedených Qihoo 360 nekoupilo celou Operu, ale prohlížeč, bezpečnostní a výkonnostní aplikace a také potřebné licence na vše. Opera je teď podobně napůl prázdným subjektem jako...

Opera přidává blokování reklamy a samostatné náhledy internetových videí

Opera v nové verzi 37 přináší mimo jiné dva nové prvky funkcionality, z nichž jeden je kontroverzní a i na ten druhý si budete muset udělat názor sami. Snaží se tonoucí (desktopová) Opera chytit...
CDRnepřehlédněte

SecUpdate: Nové Opera VPN – pomáhá nebo pouze špehuje? Zjistěte, jak funguje!

Prohlížeč Opera nabízí VPN zdarma. Skvělé, kdyby to opravdu VPN bylo. Nástroji RansomWhere a detektoru od MIT ale důvěřovat můžete. Obezřetní ale buďte u odkazů na Servis24 a programu AppLocker.

Opera láká uživatele Windows XP

Snažit se o získání lepší pozice na umírajícím trhu může na první pohled vypadat jako bláhové. Ale díky tomu bude alespoň základní surfování na počítačích s Windows XP stále jakž-takž bezpečné.

Vyšel prohlížeč Vivaldi 1.0, nástupce původní Opery

Pokud vaše srdéčko touží po morálním nástupci staré dobré Opery a nevadí vám, že i tento nástupce je closed-source, pak je tu finální verze Vivaldi 1.0.
opera

Číňané chtějí koupit prohlížeč Opera za 1,2 miliardy dolarů

Čína má zájem o Operu a Opera se prý zájmu vůbec nebrání. Její letité a bezvýsledné snahy o znovunabytí pozice mezi internetovými prohlížeči tak možná nakonec dostanou řešení.
Opera Max Huawei Y 560

Opera Max: ultimátní šetřič datových přenosů pro Android

V reáliích českých poskytovatelů mobilního připojení, kteří dodnes nepochopili, že FUP je urážkou jejich zákazníků, je vítán každý nástroj, který datové přenosy šetří. Ve velkém to pojala Opera, na...

Přichází obyčejná Nokia 230 zaměřená na selfie

Další levná Nokia s Operou Mini, ale pouze GSM/EDGE, přijde na trh za několik týdnů. Nokia 230 přichází v single i dual SIM variantě a slibuje až 27 dní výdrže.

Opera 33 přináší Turbo 2 a podporu kodeků na Linuxu

Bez ohledu na to, na jakém jádru Opera jede, poskytuje nadále, byť osekanou, nadstandardní funkcionalitu. Opera Turbo 2 je součástí Opery 33 stejně jako jiné věci, podstatné novinky.
Vivaldi Linux

Vivaldi je nový prohlížeč od tvůrců Opery na bázi Chromium

Bývalý CEO Opery spolu s dalšími kolegy spustil nový projekt. Prohlížeč Vivaldi chce vyplnit mezeru na trhu vzniklou tím, co se s Operou stalo od verze 15. Vivaldi je tu pro Windows, Mac OS X i...

Stránky