Osazení hardwarem
Kapitoly článků
Jak již bylo zmíněno, odpružení pevného disku je velmi efektivní. Co bychom na tomto místě rádi doplnili, je, že optické mechaniky či jiná 5,25” zařízení není nezbytně nutné montovat ještě před instalací hlavní desky do konstrukce, přístup k šroubkům pro jejich uchycení je celkem rozumný i poté. Jen to uchycení na mechaniky je samozřejmě potřeba přidělat zavčasu.
Jakou orientaci disků zvolíte při jejich montáži, je celkem jedno, jen je potřeba si zajistit pohodlný přístup ke kabelům a také to, aby dosáhly. My jsme nejprve namontovali SSD konektory ven, pak se ale ukázalo, že s ohledem na délku kabelů bude lepší jej otočit. U pevného disku je to v našem případě jedno, protože bude na svém místě tak nějak pořád. Nejspíše na něm budou uložené testy, aby byly vždy „po ruce“.
Dostáváme se k montáži zdroje. Opět zde vidíte otvory pro šroubky, můžete si vybrat, zda zdroj namontujete tak, či onak. Protože se u nás v Pitstop T60 usadil pasivně chlazený SilverStone Nightjar 400W (SST-ST40NF), bylo jasné, že jeho chladící plocha bude směřovat vzhůru (v jeho případě se rozhodně nedá říci, že by jedné z mechanik „topil pod kotlem“, protože zdroj je překvapivě chladný, nebo spíše vlažný, zkrátka žádné výrazné teplo z něj ani při zátěži nesálá). Jednou ze sympatických výhod tohoto zdroje je decentně podsvícený hlavní vypínač, takže je hned patrné, zda je „ON“, nebo „OFF“ (potažmo zda do něj skutečně proud vede, nebo se někde zdržel).
A takto už to vypadá po osazení komponent. Trochu jsme učesali kabely od zdroje vlastními stahovacími pásky tak, aby to základní napájecí kabely neměly ani moc daleko, ani moc nakrátko a ani moc nepřekážely, u kabelů k diskům a SSD jsme preferovali především jejich nepřekážení a nevyčnívání.
Pro názornost jsme namontovali i tři karty. V současné době (na fotkách to není) na úplně krajní pozici, kam už ATX deska nedosáhne, máme záslepku se dvěma USB 2.0 porty, čímž vlastně simulujeme dva na předním panelu. K Pitstop T60 lze jako příslušenství sehnat i sadu konektorů na přední panel (2× USB 2.0, 1× eSATA a 2× audio), ten jsme zatím nepotřebovali, časem se uvidí (prozatím jsou v předním panelu prostě jen díry pro tyto porty).
Tlačítka Power a Reset slouží zároveň jako indikační LEDky. Kdybychom tento BenchTable používali jako běžný hezký PC, řekli bychom, že zbytečně moc svítí. Takhle je to jedno, možná je to spíše dobře, že je ta indikace tak patrná. Kdyby to moc vadilo, vždycky lze k DIY („Do It Yourself“) přivolat brášku DoDo („Dodělej Doma“).