Panasonic SW-9590 (16×16 DVD R, 8×8 DL, 12× RAM, IDE)
Kapitoly článků
Co si domů přinesete
- DVD±R/DL/RW/DVD-RAM/CD-R/RW Super MULTI mechaniku Panasonic SW-9590
DVD vypalovačky Panasonic se u nás prodávají v OEM variantě, jen v igelitovém pytlíku bez příslušenství. I když se jedná o čistokrevný výrobek společnosti Panasonic systému se hlásící jako MATSHITA DVD-RAM SW-9590, samotný výrobce ji má na svém webu zařazenou v kategorii OEM produktů. Ostatně jako všechny své optické mechaniky značené počátečními písmeny „SW“. Vy ale jistě víte, že Panasonic je jen prodejní značka firmy Matsushita, takže vás to nepřekvapí.
Přední panel
- Tlačítko pro vysunutí CD
- 1× indikační LED
- Otvor pro nouzové vysunutí
Indikační dioda
Zelená LED signalizuje každou činnost vypalovačky. Obsazená plotna se neindikuje.
Zadní panel
- Konektor pro napájení
- IDE konektor
- Jumpery - Master, Slave, CSEL
- Audio konektor (4-pin)
- Digitální výstup audia
Výrobní štítek
Sice se na první pohled zdá, že je to originál japonský výrobek, po chvilce jistě objevíte i nápis Made in China.
Co je uvnitř
Spodní kryt
Občas přineseme i fotografii jiné část mechaniky, dnes nás zaujal spodní kryt se specifickými prolisy pro lepší chlazení čipů, ale i pro větší tuhost.
Tišťák
Tentokrát není s čím srovnávat. Sice jsme tu už měli Panasonic SW-9574S, ale ten má díky uspořádání pro používání DVD-RAM v krabičkách naprosto jiné vnitřní řešení a protože je pomalejší, i čipset.
Mechanika
Zde je mimo jiné vidět, proč si třeba mechaniky Panasonic tak často vybírá i armáda. Naprosto netradiční řešení, kde je na každém kousíčku vidět snaha po maximální trvanlivosti a kvalitě. V dnešní době, kdy se výrobci pokouší nastavit dobu životnosti maximálně na několik dnů po vypršení záruky, je to věc dost neobvyklá. Ono to moc není vidět, ale plochý kabel vedoucí od optické hlavy k tišťáku, neplandá jen tak v prostoru, mezi ním a tišťákem je po složení onen černý plast tvořící hlavní kostru celé mechaniky. Podtrhuje to i zpevňující můstek, který částečně zakrývá šroubovici pohonu hlavy.
Systémové požadavky
Neuvedeny.
Specifikace
|
Oficiální specifikace nepatří k vyčerpávajícím. Z technologií se nepíše o žádné, Nero našel SmoothLink, další z mnoha názvů pro jedno a totéž. Technologii proti podtečení bufferu tedy máme pojmenovanou, stejně jako u ostatních xxxLinků je její součástí cosi pro hlídání optimálního nastavení výkonu laseru při konkrétní rychlostí zápisu. Říkejme tomu třeba WOPC.