Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Pár nových informací ze světa ADSL

Internet pro všechny logo
Na některých českých serverech se v poslední době objevily informace, že služba ADSL nemusí být až tak výdělečná, a že nízké ceny přivedly už nejednoho operátora ke krachu. Vítám tyto snahy informovat uživatele o skutečnosti, že obrovský rozmach vysokorychlostního Internetu zejména v asijských zemích, nemusí vždy znamenat závratné zisky pro firmy, které se o tento rozmach zasloužili, ba právě naopak, některé z nich v honbě za zákazníkem zapomněly počítat a dostaly se tak do skutečně tíživé finanční situace. Když však chceme informovat o ziskovosti či neziskovosti ADSL, je třeba k tomuto problému přistupovat objektivně.

Kapitoly článků

2.  Pár nových informací ze světa ADSL

Velice zajímavé jsou následující 3 grafy, které zobrazují 25 států s největší penetrací vysokorychlostního Internetu na světě. Mnozí z vás to již ví, ale přeci jen si neodpustím vysvětlení, jaký je rozdíl mezi slovíčkem Broadband a ADSL. Na některých, bohužel i technických serverech, slůvko ADSL s oblibou zaměňují za Broadband, což není přesně to samé. Uvedu příklad, snad si tím neznepřátelím redakci nejmenovaného českého serveru. Velká Británie překročila hranici 2 milionů ADSL přípojek v originální zprávě se však mluví o 2 miliónech Broadband přípojek, z toho pouze zhruba 900 tisíc připadá na ADSL, zbytek jsou jiné druhy vysokorychlostního připojení. Ale teď pojďme ke grafům. Jsou zajímavé hlavně proto, že když porovnáváme rychlost zavádění v absolutních číslech, přesněji řečeno, když se soustředíme pouze na přírůstek přípojek v jednotlivých státech světa, tak se nám neustále bude na prvních pozicích objevovat několik ekonomicky silných a vyspělých států USA, Japonsko, Jižní Korea, Hong-Kong, Kanada, Německo, Francie nebo Španělsko. Ve chvíli, kdy do výpočtů zakalkulujeme i počet obyvatel v jednotlivých státech zjistíme, že i relativně malá země dokáže porazit takové obry, jako je Japonsko či USA. Povšimněte si například Islandu, kde penetrace ADSL překročila hranici 6.9 přípojky na 100 obyvatel nebo Estonska, kde se tento počet pohybuje kolem 2.24 přípojky na 100 obyvatel.

Broadband v zemích s nejvyšší penetrací

Broadband v zemích s vysokou penetrací

Broadband v zemích se střední penetrací

Kapitoly článků
2.  Pár nových informací ze světa ADSL

Redakce CDR (Google+)

Redakci CDR.cz tvoří tým mladých žurnalistů, které spojuje společná láska k moderním technologiím. Milují chytré gadgety, vylepšováky a nejnovější zařízení všeho druhu.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Pár nových informací ze světa ADSL

Žádné komentáře.