Plány Intelu pro desktopy na příští rok
Kapitoly článků
Bylo by asi nejjednodušší vystavit celé PDFko (a abychom vás o nic neochudili, na druhé straně je můžete celé zhlédnout), ale přesto si několik slajdů z celkem 128 stran vypíchneme s komentářem.
První dva obrázky jsou téměř všeříkající: jde o plán, kdy bude jaký procesor uveden. Samozřejmě plány jsou jedna věc a realita jsou věc druhá, nikde není psáno, že všechno musí jít podle plánu. Každopádně není důvod nevěřit, že ve třetím kvartálu přijdou na trh procesory Ivy Bridge a že se Sandy Bridge se budeme setkávat minimálně do konce příštího roku, ne-li ještě déle. O tom ale až za chvilku, nyní by bylo dobré si ukázat parametry procesorů (oranžově orámované jsou Ivy Birdge):
Může to znít škrapítko zmatečně, ale faktem je, že do Core i7 řady 3000 budou spadat jak nové procesory Ivy Bridge, tak současné nedávno uvedené procesory Sandy Bridge-E pasující do socketu LGA2011. To bude ovšem pouze řada Core i7-3900 a 3800. Od 3700 níže půjde o Ivy Bridge.
Mezi Pentii a Celerony zatím Ivy Bridge nebudou, to až později. Ještě si uděláme jasno v Atomech…
Další slajdy ukazují životnost procesorů na trhu, zejména těch stávajících:
V horní části jsou především procesory z rodiny Nehalem, ve druhém kvartálu nás opustí první Sandy Bridge (Core i5-2300).
Nakonec se ještě podívejme na čipsety, a to jak ze spotřebitelského, tak firemního segmentu:
Již nějaký čas známou informací je, že čipsety 7. řady přijdou ve druhém kvartálu a s nimi procesory Ivy Bridge. Máme se rozhodně nač těšit. Základní rozdíly v grafice Sandy Bridge a Ivy Bridge shrnuje následující slajd:
Ještě než vám popřejeme hezké čtení na druhé straně, jedním obrázkem zmíníme roadmapu SSD:
Těšit se můžeme na SSD rodiny Cherryville a později King Crest s NAND flash MLC čipy vyráběnými 20nm procesem.
Nyní můžete bez obav přejít na další stranu, přejeme příjemné listování :-).