Přehled chystaných procesorů AMD Phenom, Athlon a Sempron
Abychom byli přesnější, máme tu čest nahlédnout do budoucnosti, kde nejvyššími modely budou AMD Phenom FX (dokonce se má i jeden vrátit do jednoprocesorových sestav, toho času už do socketu AM2+, což však osobně nepovažuji za pravděpodobné, neboť pouhé odemčení násobiče mně osobně nepřijde jako nějaké „terno“, kvůli kterému by se vyplatilo produktovou řadu Phenomů FX opět takto komplikovat). Frekvence u Phenomů FX prý ještě nejsou finální a jisté (a sluší se dodat, že před oficiálním uvedením by bylo dobré brát raději celou tabulku s jistou rezervou).
Čtyřjádrovými procesory na bázi čipu „Agena“ pak nebudou jen Phenomy FX, ale také Phenomy s příznačným přídavkem X4. Phenom X4 s poměrně pěknou spotřebou 89 W (na kterou jen tak mimochodem doposud žádný čtyřjádrový procesor určený do jednoprocesorové sestavy nemá a v nejbližší době ani mít nebude) by se měl zjevit hned ve dvojím vydání, a to na frekvenci 2,4 a 2,2 GHz. Dvoujádrový Phenom X2 s jádrem „Kuma“ se až na nejrychlejší 2,8GHz model vejde do 65 W (TDP 2,8GHz Phenomu X2 má být 89 W), ovšem objeví se až ve čtvrtém čtvrtletí (čtyřjádra už ve třetím). V prvním kvartálu následujícího roku pak přijdou na řadu úspornější (a také pomalejší) Phenomy X2 se spotřebou do 45 W.
Bez L3 cache se pak můžeme těšit na zatím jediný Athlon 64 X2 (s TDP 65 W) odvozený od jádra „Rana“ I tentokráte hovoříme o prvním čtvrtletí příštího roku, stejně jako o Sempronech „Spica“ s TDP 45 W, které by měly začít z trhu vytlačovat jednojádrové Athlony 64. Parametry Sempronů „Spica“ totiž počítají s 512 kB L2 cache, tedy tolik, co je dnes běžné spíše u Athlonů 64 (zde však mají některé modely i 1 MB, s čímž naopak „hvězdné“ procesory nepočítají).