Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Přehrávače Microsoft Zune končí, projekt ale pokračuje

Pamatujete si ještě na léto roku 2006, kdy se Microsoft prvním přehrávačem Zune rozhodl pokusit o boj s Applovými přehrávači iPod? Jak léta plynula, přicházely další a další verze, již druhá generace byla poměrně zajímavá, nemluvě o posledním Zune HD, ale jak už to tak u Microsoftu bývá, jeho produktům často "něco" chybí. V tomto případě, stejně jako v případě mobilních telefonů Microsoft, to "něco" nikdy nepřišlo a boj s Applem byl neúspěšný…
Microsoft Zune HD

Microsoft nakonec Zune zastavil z hardwarového hlediska zcela a stala se z něj jen softwarová složka dalších produktů, resp. běžící služba. Tak jako v době iPhonů a iPadů nemají moc smysl přehrávače iPod, i samostatná Zune zařízení v době Windows Phone 7 nedávají moc smysl. Přehrávače Zune tedy definitivně končí, ale Zune jako služba/software zůstává. Asi netřeba v tomto kontextu doplňovat rovnici právě o rovnítko a heslo "Windows Phone 7", možná ještě lépe také přidat jistý násobící koeficient zvaný "Nokia".

Srdcem strategie Microsoftu z hlediska mobilního videa/audia se tak definitivně stávají Windows Phone zařízení. Dosud prodané přístroje Zune samozřejmě poběží dál, jejich majitelé se nemají čeho obávat. Aplikace ze Zune HD jsou nyní portovány na Windows Phone.

Tagy: 
Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Přehrávače Microsoft Zune končí, projekt ale pokračuje

Středa, 5 Říjen 2011 - 21:49 | David Foltyn | MS to zabil tim, ze appstore a dalsi veci jsou US...
Středa, 5 Říjen 2011 - 13:33 | giff | Takto velke zarizeni bez GSM modulu je dnes uz...
Středa, 5 Říjen 2011 - 11:09 | Ludek Jelinek | Asi tak, me osobne se libi design. Ze by stalo za...
Středa, 5 Říjen 2011 - 08:32 | Paul MuadDib | Kdyby MS prodával po celém světě a ne jen v uesej...

Zobrazit diskusi