Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Připravte se na zimu a těšte se na vysoké přeplatky za elektřinu!

PR článek
Danfoss Uvodni
Nadcházející zima bude ještě krutější než ta minulá. Stále je ale čas na přípravu, aby byla alespoň příznivější z hlediska ročního vyúčtování. Vyhněme se klasickým otřepaným radám, jako výměně oken nebo zateplení, a přejděme raději k něčemu praktičtějšímu a dostupnějšímu.

Výměna oken pro snížení tepelné ztráty zní sice honosně, ale dokud nemáme vyřešené jádro pudla, jsou to jen ohromné částky, na které se většina domácností musí připravovat měsíce či roky dopředu. Daleko rychlejší a mnohdy efektivnější řešení je úprava stylu, jakým vytápíme. Naštěstí existují pomůcky i mobilní aplikace, které se o vše postarají bez našich starostí. Vyzkoušejte si ji zdarma.

Největší problém dělá lidem (a možná právě i vám) redukování teploty před odchodem do práce a před spaním. Jsou to ale právě tyto chvíle, kvůli kterým byste měli zapomenout na renovaci a sáhnout raději po praktičtějším řešení v podobě chytrého termostatu, který se naučí vaším denním návykům a uzpůsobí vytápění domácnosti přímo na míru.

Společnost Danfoss, patřící mezi evropskou elitu v oblasti technologií vytápění, udává až 30% úsporu energie se svými produkty. Navíc je můžete spárovat s mobilní aplikací, která poskytuje přehled nad celou domácností, ať už jste kdekoliv. Umožňuje i nastavení teploty na dálku, což oceníte zejména při odjezdu na víkend či dovolenou. Už nikdy nezapomenete vypnout topení.

Chytré termostaty využijí i lidé v pronájmu

„Již několikrát se mi stalo, že jsem si až na letišti vzpomněla, že jsem zapomněla vypnout topení. Dříve bych musela po celou dobu služební cesty topit zbytečně, což bylo velké plýtvání. Teď jen vytáhnu mobil z kabelky a snížím teplotu na minimum.“ vysvětluje paní Jana, jedna z prvních českých uživatelek vytápěcích systému Danfoss LinkTM. Přečtěte si její kompletní zkušenosti se systémy zde.

Danfoss Pan Dum

Další šikovnou vlastností chytrých termostatů od Danfossu je detekce otevřeného okna. Ať už kdokoliv ve vaší domácnosti otevře okno, chytré termostaty náhlý příval chladna zaznamenají. Jsou to právě takové drobnosti, na které často zapomínáme, ale které se na našich nákladech projeví nejvíce.

Nejen paní Jana, ale každý uživatel ocení, že díky této jednotce má neustálý přehled o nákladech i dosažených úsporách. Smažte strach z letošního vyúčtování za energie, a naopak buďte zvědavi, kolik s chytrými hlavicemi ušetříte. Vypočtěte si své potenciální úspory v oficiální kalkulačce