Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Proč automatizovat firemní procesy?

PR článek

Zdroj: Freepik

V dnešním rychle se měnícím obchodním světě je klíčem k úspěchu neustálé hledání cest, jak zvýšit efektivitu, snížit náklady a zlepšit výkonnost.

Automatizace a optimalizace firemních procesů se stává nezbytností pro firmy všech velikostí a odvětví. Pomáhá ve službách, obchodu i e-shopům.

Automatizace firemních procesů

Automatizace firemních procesů je moderní přístup k řízení a optimalizaci pracovních postupů, který využívá pokročilé technologie a softwarové řešení. Rutinní úkoly lze díky automatizaci provádět rychleji, efektivněji a bez nutnosti lidského zásahu. Automatizace uvolňuje lidské zdroje pro složitější a tvůrčí činnosti, ale také snižuje pravděpodobnost chyb způsobených lidským faktorem. Automatizace zahrnuje širokou škálu činností od třídění e-mailů po řízení dodavatelského řetězce. 

Optimalizace firemních procesů

Optimalizace se zaměřuje na zvýšení kvality, efektivity a výkonnosti firemních procesů. Cílem je:

  • odstranit nedostatky,

  • zjednodušit a zefektivnit pracovní postupy.

Díky optimalizaci mohou firmy snížit náklady a zvýšit celkovou spokojenost zákazníků. Tento proces nejenže přináší okamžité výhody v podobě zvýšení efektivity, ale také pomáhá firmě udržet si konkurenceschopnost a flexibilitu v rychle se měnícím obchodním prostředí. Optimalizace firemních procesů je tedy nezbytným krokem pro každou organizaci, která si klade za cíl neustále se zlepšovat a dosahovat vynikajících výsledků.

Softwary vhodné pro automatizaci a optimalizaci

Mezi osvědčené metody patří softwarové aplikace a nástroje. ERP systémy integrují různé oblasti podnikání do jednoho komplexního systému. CRM systémy jsou vhodné pro správu interakce se zákazníky od sledování potenciálních klientů až po péči o stávající zákazníky. 

„V Money ERP máme různé zákazníky od firem o pár lidech (živnostníci) až po velké firmy s obraty v řádech desítek milionů korun. Jde o to, že každý je specifický, ale každému dokážeme v rámci procesu automatizace najít tu nejúčinnější cestu.” říká Roman Kalamen, obchodní manažer Money ERP. 

V jakých oblastech automatizace a optimalizace může pomoci? 

  • Skladové řízení – softwary zajistí přehlednou evidenci skladu od příjmu po výdej. Skladníci budou vždy vědět, kde se která položka nachází a jakou nejkratší cestou se k ní dostat. Mají detailní přehled o objednávkách a seznamu potřebného zboží, což umožňuje nabrat položky do více objednávek naráz. Zároveň vaši nákupčí budou přesně vědět, jaké položky je třeba naskladnit. 

  • Dokumentace a administrativa – veškerou dokumentaci a administrativu budete mít v elektronické podobě. Díky tomu urychlíte schvalovací procesy a vaši zaměstnanci budou mít na jednom místě přístup ke všem dokumentům. 

  • Práce na dálku – vaši obchodníci budou moci přímo u zákazníka provést objednávku. Díky ERP systému uvidí veškeré informace o produktech včetně skladové dostupnosti. 

  • Provoz e-shopu – pro e-shopaře je Money ERP systém neocenitelný pomocník. Data o produktech včetně dostupnosti se budou do e-shopu přesouvat automaticky. Vyřízení objednávek bude rychlejší a jednodušší. 

  • Evidence zakázek – díky ERP můžete evidovat pohyby zásob, ale také každé zakázce přiřadíte aktivity či úkoly. Získáte perfektní přehled o zakázkách ve všech jejích fázích, od nabídky po fakturaci. 

Mezi oblíbené ERP systémy patří Money ERP (dříve známý pod Money S4 a S5). Money ERP nabízí komplexní řešení pro správu a optimalizaci různých oblastí podnikání. Využijí ho e-shopy, maloobchody, velkoobchody, sklady i účetní.