Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Propadněte 3D tisku a splňte si všechna hmotná přání. Ostatní budou závidět

Technologie 3D tisku je natolik univerzální, že ji zapojují po celém světě snad všechna odvětví, na která si vzpomenete. Využít ji ovšem můžete i doma na ryze osobní účely, ať už jste kutil, vášnivý sběratel nebo zkrátka rádi kouzlíte. Tištění samotné totiž působí přímo magicky.
PR článek

Ještě před pár lety jsme parodovali pirátské reklamy s tehdy nadsazenými výroky, že auto byste nestáhli. Dnes už bychom se k těmto satirám stavěli poněkud jinak, jelikož s 3D tiskem si můžeme dovolit z internetu stáhnout prakticky cokoliv. Meze se zde nekladou a zvládne to skutečně každý, kdo umí kliknout na tlačítko. Předpřipravených projektů naleznete totiž na internetu v nevyčerpatelném množství. 

Výběr samotné 3D tiskárny už ovšem může být pro někoho oříšek, jelikož se pohybují od pár tisícovek po ležatou osmičku a předhánějí se specifikacemi, které laickému nováčkovi pranic neřeknou. Nejvhodnější je proto se spolehnout na celosvětové recenze a uživatele diskusních fór, kteří se jednotně shodují na ideálním stroji pro vstup do světa 3D tisku. Ohlédněte se po Creality 3D New Ender 3.

S touto tiskárnou si vystačíte na dlouhou trať a spolehlivě vás seznámí se všemi hlavními principy tištění. Poradí si přitom se všemi nejpoužívanějšími materiály jako jsou 1.75mm PLA, ABS, dřevo, TPU, uhlíková vlákna a další. Pokud už se v těchto termínech orientujete, pak vás rovnou přesměrujeme na stránku produktu, kde naleznete veškeré podrobnosti. Všem ostatním však prozatím stačí, že jde o spolehlivý, stabilní, rychlý, úsporný a výkonný stroj, který se stane vaší pravou rukou.

Creality 3D Ender 3 se zaměřuje především na začátečníky, a od toho se odvíjí i samotná cena. Obvykle ji na internetu naleznete za bezmála 6 tisíc Kč. Na všemi oblíbeném Aliexpressu, obecně uznávaným králem mezi čínskými e-shopy, ji však aktuálně naleznete zhruba za 4500 Kč. Pro zákazníky z Česka se nám ovšem podařilo domluvit ještě výraznější slevu, při které vás 3D tiskárna vyjde na 3 900 Kč. Stačí při objednávce zaškrtnout, že ji chcete zaslat z českého skladu.

Podobně zlevněný naleznete i vyspělejší model Creality 3D Ender 3 Pro, který z 6 500 Kč stejným způsobem zlevníte až na 4 500 Kč při objednání z českého skladu.

Creality 3D Ender 3 či Creality 3D Ender 3 Pro jsou díky své nízké pořizovací ceně vhodné například i coby vánoční dárek. Splnit někomu všechna jeho přání nedokáže Ježíšek ani Santa Claus, ale vy ano.