Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Propojte svoji domácnost s mobilem! Takhle snadno jste ji ještě neovládali

Už jsme si zvykli, že s mobilním telefonem vykonáváme většinu činností, ale dokážete s ním i na dálku ovládat teplotu svého radiátoru jako majitelé chytrých domácností? Přitom je to tak jednoduché, jako nasadit hlavici na ventil. Doslova.
PR článek

Ovládání chytré domácnosti mobilním telefonem není jen obyčejnou vychytávkou, se kterou můžete machrovat před svými známými. Přestože vám s jistotou závidět budou, nic jim nebrání v tom si podobnou hračičku koupit za pár stovek a nainstalovat během pár minut. 

Z hlediska smart technologií je to především systém chytrého vytápění, který by neměl chybět v žádné domácnosti. V této oblasti dominuje na zahraničním i tuzemském trhu společnost Danfoss, která se specializuje na cenově dostupná řešení s dosahem maximálního komfortu, ovládání pomocí mobilní aplikace, zlepšení životního stylu a ušetření ročních nákladů v průměru o 30 %. 

Nahlédněte do oficiální kalkulačky, která spočítá možné úspory podle aktuálního stavu vaší domácnosti.

Šetřete bez povšimnutí

Běžně vytápěná domácnost je takový tichý predátor. Číhá v rohu místnosti a ignoruje veškeré nepříznivé vlivy, které provrtávají domácí rozpočet. Navíc je nutné ji neustále hlídat, přenastavovat a vymýšlet kompromisy. Zbavte se těchto starostí a přenechejte je automatickému systému

Chytrá domácnost Danfoss dodržuje přesný plán, který si nastavíte podle svého pracovního režimu. Přečtěte si příběh Roberta (47), kterému vytápěcí systémy Danfoss ušetřily čas, peníze i nervy:

„Dříve jsem se snažil šetřit na vytápění tak, že jsem před odchodem do práce vypínal radiátor. Nutno podotknout, že jsem kolikrát zapomínal. Navíc jsem se pak po těžkém dni v práci vracel do vychladlého bytu, kterému trvalo se po zapnutí radiátoru zase vyhřát.

Systém Danfoss jsem si na mobilu nastavil přesně podle svého přání. Ráno před odchodem se radiátor sám vypne, aby neplýtval energiemi. Přibližně hodinu před mým pravidelným příchodem automaticky domácnost vyhřeje a já se vracím do perfektně vyhřátého bytu, aniž bych na to musel myslet.“ 

Vyzkoušejte také jednu z chytrých hlavic a pochopíte, proč systémy chytrého vytápění od Danfossu píšou jeden úspěšný příběh za druhým. Instalace vás rovněž nadchne – chytré hlavice stačí jen vyměnit za původní termostat. 

Zkouška nanečisto

Centrální řídící jednotka se navíc stará o propojení celoplošného vytápěcího systému s Wi-Fi a vzdáleného přístupu prostřednictvím mobilní aplikace Danfoss LinkTM App. Můžete pak sledovat stav své domácnosti například v práci a libovolně jej přenastavit. Lze tak určovat teploty jednotlivých pokojů, takřka bez omezení (až 49 jednotek). Nechybí ani ovládání podlahového vytápění, elektrického i teplovodního.

Zajímá vás, jak funguje mobilní aplikace a ovládání domácnosti? Vyzkoušejte si ji ve svém telefonu nanečisto! Ke stažení ji naleznete na Google Play či App Store. 

Systémy Danfoss Link mají zastoupení po celé České Republice. Prohlédněte si katalog nejbližších prodejců ve vašem okolí zde