Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Zaznamenána první deska s čipsetem B360

Čipset B360 patří k poměrně očekávaným produktům, neboť umožní posunout sestavy s procesory Intel Coffee Lake do zajímavější cenové kategorie…

V databázi společnosti SiSoftware se objevil záznam o základní desce s čipsetem Intel B360, což je vůbec první známý online vstup o tomto produktu. Deska patří společnosti SuperMicro a jde o model C78360-CB-M. Patrně jde o jeden z prvních vzorků tohoto výrobce, na němž probíhá interní testování.

Ze záznamu se toho o desce mnoho nedozvídáme. Můžeme předpokládat, že jde - s ohledem na výrobce - o Micro ATX model. Redakce webu VideoCardz ale spatřuje informační hodnotu jinde. Upozorňuje, že první vstup o desce s čipsetem Z370 pocházel rovněž od SuperMicro a jelikož se v databázi objevil 85 dnů před vydáním, předpokládá, že B360 bude vydaný v lednu.

To je na jednu stranu možná o něco časnější datum, než se předpokládalo - na stranu druhou ale zapadá do časového rozvrhu nadcházejících produktů Intelu, který jsme si rozebrali ve středu. Především pak není zcela jisté, že prodleva mezi prvním vstupem v online databázi a reálnou dostupností bude u obou produktů stejná (lze si představit důvody pro delší i kratší variantu).

Na čipset Intel B360 se čeká především z toho důvodu, že půjde o cenově dostupnější řešení, které tudíž bude vhodnější pro menší modely Coffee Lake jako Core i3 (které momentálně zabíjí cena desek s high-endovým Z370) a nadcházející Pentia či Celerony. Přestože je TDP těchto menších procesorů v relacích předchozí generace, nezpřístupnil Intel kompatibilitu s deskami pro Kaby Lake, které jsou vybavené totožným socketem LGA1151.

Diskuse ke článku Zaznamenána první deska s čipsetem B360

Neděle, 15 Říjen 2017 - 14:25 | Pan_Filuta | Proč? Když chcete postavit levný server, tak...
Pátek, 13 Říjen 2017 - 18:07 | Nitram1980CZ | čekám na B360 v ITX verzi.šup,šup at už jsou tady...
Pátek, 13 Říjen 2017 - 16:02 | xvasek | No jestli je to SuperMicro, tak to taky nebude...

Zobrazit diskusi