Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Qualcomm odmítl nabídku Broadcomu na koupi firmy

Společnost Qualcomm je v tak skvělé kondici a vidí před sebou tak světlé zítřky, že její správní rada jednohlasně odmítla prodej firmy do rukou Broadcomu za rekordních 130 miliard dolarů.

Zástupci Qualcommu se vyjádřili v tom duchu, že nabídka 130 miliard dolarů značně podhodnocuje firmu, která má výtečné postavení na trhu, je prakticky vůdcem celé oblasti a má před sebou další velké věci.

Qualcommu nutno přiznat, že to není chvástání, firma prodá prakticky cokoli, co vyrobí. O její hi-end ARM SoC je enormní zájem, o nižší segmenty též, dokonce s nimi zatápí jinak levnějším konkurentům typu MediaTeku. Qualcomm úspěšně přežil problémy 20nm SoC Snapdragon 810 a zatím se mu daří přechod od vlastních CPU jader ke generickým Cortexům, byť je příliš brzy na to tuto konkrétní věc plně hodnotit.

V této souvislosti si také dovolím připomenout zbrusu nové procesory rodiny Centruq 2400, což jsou servereové ARMy s až 48 CPU jádry vlastní konstrukce. Dále bychom mohli mluvit o komunikačních čipech typu LTE či 5G modemů, kde také Qualcomm drží pozici špičky trhu.

Zkrátka a dobře je zjevné, že nabídka Broadcomu držící se standardního vzorce, kdy hodnotu akcií firmy zvýšíte třeba o třetinu a takovou částku představenstvu nabídnete, je nedostatečná. Pokud bychom se odpíchli od 130miliardové cifry, lze předpokládat, že Qualcomm se cítí na ne méně než 200 miliard, pokud by tedy vůbec byl ochoten nechat se někým koupit.

Otázkou tedy je, zdali to celé není jen hra o licitaci. Nechme se překvapit.

Tagy: 
Zdroje: 

David "David Ježek" Ježek

Bývalý zdejší redaktor (2005-2017), nyní diskusní rejpal.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Qualcomm odmítl nabídku Broadcomu na koupi firmy

Úterý, 21 Listopad 2017 - 23:54 | danieel | Hezky se ztrapnili, kdyz ani neumi napsat nazev...
Úterý, 21 Listopad 2017 - 19:35 | Moonalert | Je to jen můj pocit, nebo jsou tady cítit jablka?
Úterý, 21 Listopad 2017 - 17:34 | DJH | Na IG webu to hezky shrnuli> https://www....

Zobrazit diskusi