Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

RECENZE: Gigabyte GeForce GTX 1660 GAMING OC 6G - tři ventilátory a OC

Po nedávné recenzi dvouventilátorové GTX 1660 OC 6GB společnosti Gigabyte se tentokráte podíváme na lehce dražší model s třemi ventilátory a lepším chladičem.

V této sekci se podíváme zatím na tři hry, které testuji novou a lepší testovací metodikou, která lépe reflektuje reálné herní zatížení, testy tímto stylem budou časem přibývat.

 

 

The Witcher 3 Wild Hunt

Zaklínač Geralt pořád žije, přestože se jedná o hru z roku 2015, je pořád svým způsobem relevantní, mnoho lidí navíc W3 ani nezaplo a tak je může zajímat jak hra běhá. Testoval jsem na maximální detaily, přičemž jsem vypnul NVIDIA Hairworks. Testovací scénář je pak poměrně jednoduchý, testuji v rámci datadisku Blood and Wine v malebném skoro až Monty Pythonovském Toussaintu. Na náměstí naskočím na Roache, který se spawnuje skoro až náhodně a poté se cvalem projedu až do paláce, kde pak z koně seskočím a přeskočím zábradlí zpět do města. Nejedná se tedy o nějaké bojové nasazení, spíše takovou prohlídku městem. Nevýhodou je, že různí občané města se generují víceméně náhodně, takže každý test může vyrobit trochu jiné výsledky.

Protože je hra optimalizovaná pro NVIDIA grafické karty, běží lépe na kartách GeForce, nicméně RX 590 i Fury Nano nejsou o moc pomalejší než GTX 1660, jsou navíc rychlejší než obě GTX 1060. Přetaktovaná GTX 1660 GAMING je zde podstatně rychlejší a v průběhovém grafu sedí pěkně nahoře.

graph-23

 

 

PREY

Prey z roku 2017, kde Bethesda figuruje naštěstí jen jako vydavatel také nemá zabudovaný benchmark. Jako testovací prostředí jsem vybral sekci Arboretum s překrásným výhledem a zahradami, jedná se o jedno z nejotevřenějších míst na stanici Talos I. Podobné místo je pak ještě lobby vesmírné stanice. Podobně jako v Zaklínači 3, i zde nedošlo k nějakému souboji, ale jednalo se spíše o procházku do záchranného modulu. Testuji opět v 1920x1080 rozlišení s presetem Very High. Prey patří také mezi dobře optimalizované hry a žádná karta nevygenerovala méně než 60 FPS, což je velmi pěkné. GTX 1660 opět v absolutních číslech vítězí, rozdíl ale není moc velký z pohledu průměrných FPS, zaujal mě vysoký nárůst minimálních FPS oproti Radeonům. Oproti RX 590 má přetaktovaná GTX 1660 GAMING o 17% vyšší výkon.

graph-24

World of Warships

World of Warhips je poměrně oblíbený titul z dílen společnosti Wargaming. Hra nemá zabudovaný žádný benchmark a je v podstatě online a pouze pro více hráčů. Vyrobit testovací scénář není úplně jednoduché, chtěl jsem něco, co by reprezentovalo nějakou standardní slušně dlouhou bitvu s tunou akce a větším množstvím hráčů. WoWS umí ukládat replaye odehraných her, ty lze opětovně přehrát, což jsem také udělal. Bohužel hra je ve FullHD poměrně nenáročná a na GTX 1660 i GTX 1060 5GB běží na maximální detaily včetně 8x MSAA na nějakých 75-78 FPS téměř konstantně. Z toho důvodu jsem testoval v 2560x1440 rozlišení, abych karty trochu více pozlobil. Nastavení detailů je pak na presetu Maximum, přičemž FXAA je vypnuté a je použito 8x MSAA. Hra je optimalizovaná lépe pro NVIDIA karty, podobně jako World of Tanks, proto na GeForce běží lépe. Měření spouštím v momentě kdy začáteční odpočet v bitvě činí 30 vteřin do startu bitvy, bitvu jsem nahrál na YouTube a můžete se na ni podívat na videu níže pro lepší představu jak to vlastně vypadá.

UPDATE: Byl jsem vytrolován. Ve Wargamingu měl někdo k jídlu vtipnou kaši a tak se rozhodli do souboru engine_config.xml přidat magický řádek <maxFrameRate>75</maxFrameRate>, který způsobí zamknutí maximálních FPS na nějakých 75. Parametr stačí změnit třeba na 300 a tím navýšíme maximální FPS. Bohužel jsem neměl čas na přetestování, v  dalších recenzích si na to dám větší pozor.

graph-30

Karel "Karáš Svorka" Svoboda (Google+)

Pesíci dělají chro. Je potřeba vysumýšovat chrochták.

VGA Legacy MKIII

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku RECENZE: Gigabyte GeForce GTX 1660 GAMING OC 6G - tři ventilátory a OC

Středa, 24 Duben 2019 - 10:06 | Karáš Svorka | Přijde mi, že celkem frčí 144Hz FullHD panely,...
Úterý, 23 Duben 2019 - 21:40 | RedMaX | Jasne, nerikam, ze ne, ale nekdy se uzivatel...
Úterý, 23 Duben 2019 - 19:22 | Karáš Svorka | Jo ty tříventilátorové Gigabyte karty mi přijdou...
Úterý, 23 Duben 2019 - 19:16 | Karáš Svorka | Například Blender a jakýkoliv další software,...
Úterý, 23 Duben 2019 - 19:05 | RedMaX | Pozoruju, ze se Gigabyte nejak zlepsuje. Vubec...
Úterý, 23 Duben 2019 - 18:20 | Hrdina | Asi zkazím vtip, ale "Jistá sada software...

Zobrazit diskusi