Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Samsung Evolution Kit: quad-core CPU a dálkový ovladač s mikrofonem

Samsung Evolution Kit 2013
Upgrade pro Smart TV Samsungu pro letošní rok dostal konkrétnější obrysy. Podívejte se s námi na onu malou krabičku doprovázenou velkým dálkovým ovladačem...

Samsung dodržuje slib a přináší pro letošek první Evolution Kit, který udrží drtivou většinu jeho Smart TV aktuálních s platformou vyvinutou pro daný rok. Srdcem letošní krabičky je totéž, co je srdcem letošních Smart TV Samsung: čtyřjádrový procesor, ač neupřesněný, tak jistě nebudeme daleko od pravdy, když prohlásíme, že je to nějaký ARM Exynos poslední řady.

Samsung Evolution Kit 2013

Celý Evolution Kit je malá krabička, která se přicvakne na patřičné místo v zadní části televize a propojí kablíkem s vnitřkem. Letošní kit podporuje LCD-LED televizory ES7000, ES8000 a ES9000 a také firemní plasmy E8005 a E7000. Po prvním zapnutí TV je potřeba vydržet asi 15 až 20 sekund, než se televize propojí s novou platformou, pak již je start TV standardní.

Samsung Evolution Kit 2013

Tedy, abychom byli přesní, pak již začnete pozorovat zrychlení, protože se čtyřjádrovým procesorem a novou platformou jsou navigační úkony v TV až 3× rychlejší. Nová platforma dále vylepšuje ovládání gesty a hlasem, v novém dálkovém ovladači je zabudován mikrofon. To abych tě babičko lépe slyšela, pravila Velký bratr ;-).

Jinak Samsung bude Evolution Kit vydávat vždy každý rok, nejméně do roku 2016. Pochopitelně ale nemůže garantovat, že například TV z roku 2012 bude i při použití EK 2016 podporovat veškerou funkcionalitu TV z roku 2016.

Psali jsme:

Upřímně, pokud bychom se postavili do role fandů tohoto moderního „smart“ využívání televizorů, pak krok Samsungu nabízet každý rok upgrade své platformy, je vynikající. Bohužel pro Samsung jsme ale v redakci všichni do jednoho totální konzervy. Já TV nemám vůbec, WIFT svou TV používá jen jako velký monitor pro seriály a o no-Xovi snad ani nebudu mluvit :-).

Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Samsung Evolution Kit: quad-core CPU a dálkový ovladač s mikrofonem

Čtvrtek, 24 Leden 2013 - 10:34 | kvolaa | Žádná zloba, jen konstatování skutečnosti. Jestli...
Středa, 23 Leden 2013 - 18:01 | Petr Texl | Proč tolik zloby? Jestli vám vadí kamerka tak si...
Středa, 23 Leden 2013 - 16:22 | kvolaa | Doplňek. Kdyby vláda zítra vyhlásila, že každý...
Středa, 23 Leden 2013 - 16:05 | kvolaa | Do melounů a žen nevidíš, ale taky nevidíš do...
Středa, 23 Leden 2013 - 13:11 | maxprasak | Myslim, ze dost rozhodujici bude cena ... Jinak...

Zobrazit diskusi