Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Samsung se pochlubil 16 Gbit GDDR6, jsou nejrychlejší, 18GHz

Samsung vyrobil jeden kus 16GHz pameti, radujme se.
Radeji bych, kdyby vyrobil milion kusu obycejne DDR4 2,6GHz ramky. :-/

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

ne jeden kus 16 tzv. "GHz", ale 18 tzv. "GHz" s realnou frekvenciou cipov 1125 MHz :)

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

A je to tu zas.. 1125 MHz je frekvence ceho konkretne a proc by nas to melo zajimat?

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

a 18 ghz je frekvencia coho?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Je rychlost bitu prece. Na kazdem pinu se prenasi 18 Gb/s a tech pinu je tam 16 na kanal a pouzdro ma 2 nezavisle kanaly.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Nesmysl, Hz je odjakziva jednotkou kmitoctu, nikdy ne rychlosti. Ja chapu jak to oba myslite, on nechce uznat, ze uvadet jakoukoli frekvenci je zcela irelevantni a ty zase odmitas pripustit, ze oznacovat vykon pameti Hertzema je totalni picovina.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Hz je hlavne 1/s = pocet za vterinu. Ale ceho pocet, tak to je k fantazii - u prenosove rychlosti dat se jedna o ty data holt, takze bity, bajty, transfery. Jednotka Gb/s by se mohla taky psat GbHz :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

"GbHz" no tak vidis sam, je to proste hovadina, zajimalo by me, ktereho marketaka ty Hz napadli. :-/

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

a na dialnici tiez idem rychlostou 35 mHz (meterherztov) a vo vsetkych dalsich dvadsiatich rozmeroch roznych fyzikalno-chemickych velicin nahradme 1/s hertzom - teoreticky je to spravne, ale prakticky je to strasna hovadina, okrem toho hertz neznamena pocet hociciho, ale pocet opakovaní periodického javu:

https://sk.wikipedia.org/wiki/Frekvencia_(fyzika)
https://sk.wikipedia.org/wiki/Hertz_(jednotka)

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Když už tady probíráte reálné frekvence chipů, můžete nám laikům vysvětlit, proč frekvence pamětí na základní desce je o tolik nižší než frekvence na grafické kartě? DDR4 stejně jako GDDR6 přenáší 8 bitů za takt, DDR4-3200 tedy jede na pouhých 400 MHz což vypadá docela uboze ve srovnání s 1125 MHz u GDDR6.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Dalsi idiocie. Jakych 8 bitu na takt ??

DDR3/DDR4 prenasi rekneme 2400 Mbit/s na pin (ddr3 mene, ddr4 vice nez tohle). GDDR prenasi 8000-12000 Mbit/s na pin. Rozdil je dan architekturou pouziti - DDR pameti jsou:
- ve slotech (v ceste je konektor)
- umoznuji vice modulu na kanal (vetsi kapacitni zatez - mensi frekvence)
- musi dodrzet kompatibilitu v sirokem rozsahu
- DDR3 musi fungovat na 100%, DDR4 pridava podporu na paritu/crc a inverzi zbernice, takze je to mozne hnat na zas o neco vyssi frekvence
- delsi trasy
- vedeni ridicich signalu je pro 8 az 16 obvodu na pametovem modulu, takze pri dvou trech slotech to dava slusnou zatez a nizsi frekvence

Oproti tomu jsou GDDR pameti pevne pripajene na desku s grafikou - zadne konektory, zadne splneni kompatibility, vzdy jen 1 cip a relativne blizko. Pametovy radic si natrenuje zpozdeni na kazdem pinu, nejspis i prizpusobi vedeni (ktere diky tomu ze je point to point vykazuje mensi extremy). Ridici signaly jsou taky point to point a v pripade oboustranne osazene desky (clamshell design) lze pouzit z kazde strany jen 8 bitu z 16 - takze system bude mit jen jednu efektivni zatez.

"realna frekvence cipu" je nicnerikajici udaj, protoze dulezita je jen latence (at uz v taktech externi nebo interni frekvence) a delka bloku - burst length.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

No a jaký je rozdíl proti HBM2/3 ? Bude to levnější nebo proč to vyvíjí?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jednodussi a levnejsi na montaz, moznost vyrobit male mnozstvi. Taky ruzna taktovatelnost a diverzita produktu (at uz jednoho vyrobce nebo mezi vyrobci)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.