Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Seiko Epson má nejtenčí e-papír

nechapem preco sa este nevyraba nejaka jednoducha citacka z takehoto niecoho. Od elektronickych knih az po ranne citanie aktualneho vydania svojho oblubeneho dennika, pricom by clovek nemusel vlacit zo sebou notebook... Len jedineho sa bojim ze ak niekedy taketo vyrobky pridu na trh, tak si to vyrobcovia zadratuju dakymi proprietarnym formatom :-/

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

No takových prototypů už jsme viděli. Fascinace elektronickým papírem trvá už cca 5 let, ale žádné funkční masové zařízení zatím neexistuje. Myslím že tyhle ukázky jsou jenom vějička na investory, aby nasypali do mrtvého projektu další peníze.

Ach jo, já už nechci louskat knížky z mrňavého PDA!

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Pretoze to memoze byt len jednoduchu citacka ktoru nakrmis nejakym druhom zaznamoveho media s .txt .pdf .doc .sxw .html nacitavanim suborov, nalistujes co chces a citas.
Musi to mat 512 MB internej pamate, 7v1 slot na pamatove karty, specialnu verziu windozov pre e-papier, podporu DRM s proprietarnym formatom knih, wifi, bluetooth, ethernet, prehravat mp3 wma aac, schopne streamovat hudbu, pripadne to ma mat 3band GSM s podporou 3G sieti ... inak by sa to asi neoplatilo uviest na trh, zejo :-(
Jo a nesmie to podporovat Mass Storage, tie veci tam treba loadovat specialnym programom.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

aastha: počítám, že to byla ironie ...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Riccardo: obávám se, že aastha bohužel pouze popsal smutnou realitu :-(

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

taky mám ten pocit, že aastha čerpá z reality.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

"Fascinace elektronickým papírem trvá už cca 5 let"
...pridaj, Canon uvadzal e-papier, resp. e-display, krasny, tonerovy s kontrastom 1000:1 pred ~6 rokmi? Ale e-papier bol myslim v dakej forme uz pred 20 rokmi, ale stale... chyba tomu prakticke a masivne pouzitie. Najvacsi problem z vyvojovych sprav co som cital je odolnost voci prostrediu, ako aj pri OLED, musi to byt vzduchotesne a parotesne zalaminovane, pripadne je to este haklive na UV a trebars sa vypaluje aktivny material pouzivanim, atd, atd. Ohybne EL displeje sa dali skonstruovat aj pred 30 rokmi, ale na co by komu boli? Vzdy to skoncilo na sklenom substrate. Zatial nebolo zivotne dolezite mat pasivny displej s vysokym rozlisenim v masovom nasadeni. A tak to este 5-10 rokov potrva :)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

fuj, wydle v e-ink readeru, ještě to tak :D
naštěstí sou zatim všechny readery na nějaký formě linuxu, i ten asi není ten pravej duvod, ze to tak trva....
jinak, tady je prehled soucasnejch a brzo dostupnejch e-ink readerů:
http://wiki.mobileread.com/wiki/E-book_Reader_Matrix

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.