Ultrabookový Skylake s Iris grafikou nastoupí koncem zimy
Materiály Intelu prozrazují celkem osm modelů Skylake-U. Jejich zaměření je velmi různorodé, podle starších informací by mimo klasické Ultrabooky měly cílit i na platformy jako MacBook Air od Applu nebo Intel NUC. První vlna produktů, která bude dostupná ještě letos, zcela jistě nabídne grafická jádra Intel HD graphics 510 a TDP 15 wattů s možností snížení na 10 wattů a dále také modely s HD graphics 520 a TDP 15 wattů, které lze omezit na 7,5 wattu.
High-endové modely s TDP 28 wattů a integrovanou grafikou Iris roadmapa letošních produktů nezmiňuje, nicméně v dlouhodobém výhledu jsou zakreslené na příští rok, konkrétně hned první kvartál. Rok 2015 ponechá Intel 28W řadu modelům procesorové architektury Broadwell.
Na letošní rok má Intel nachystaný jeden model řady Core i7 se dvěma jádry, čtyřmi vlákny a 4MB L3 cache (tento model v příštím roce obohatí výše taktovaná varianta podporující Intel vPro a TXT), dále jeden model Core i5 (opět) se dvěma jádry a čtyřmi vlákny, ale se 3MB L3 cache (model s vyššími takty, VPro a TXT přijde v roce 2016), jeden model Core i3 se dvěma jádry, čtyřmi vlákny a 3MB L3 cache (rozdíl oproti Core i5 spočívá v absenci turba). Dále jedno Pentium, které opět nabízí dvě jádra a čtyři vlákna, ale oproti i3 se liší menší 2MB L3 cache, pomalejší grafikou (HD 510 namísto HD 520 u řady Core) a TDP snížitelným jen na 10 wattů (Core umožňují snížení až na 7,5 wattu). Nakonec zbývá dvojice Celeronů, která nabízí 2 jádra, ale proti Pentiu jen 2 vlákna (neumí HT) a samozřejmě mírně nižší takty, jinak se neliší.
Intel uvádí i výčet rozhraní dostupných na platformách pro základní a vyšší cenovou třídu, ale to nemá smysl extra rozvádět, v praxi se budou lišit model od modelu, Ultrabook od Ultrabooku a je jasné, že bez ohledu na údaje v tabulce bude výbava mainstreamového NUC poněkud jiná než výbava mainstreamového ultrathinu, takže údaje na slajdu pod tabulkou berte jen orientačně.