Specifikace Google Glass zveřejněny
Tedy vše podstatné, na základě čeho se zpravidla člověk rozhoduje, zda ho daný produkt má šanci oslovit (nebo ne :-). Základem je displej, jehož rozlišení má být ekvivalentní 25” HD panelu, na nějž koukáte ze vzdálenosti 2,5 metru. Některé zdroje uvádějí, že konkrétní (resp. fyzické) rozlišení bude 640×360.
Glass integrují kamerku, která nabízí ve fotografickém režimu 5MPix snímky. Video pak můžete zaznamenávat v rozlišení 720p. Zvuk je přenášen do středního ucha pomocí přenosu zvuku přes lebeční kost (bone conduction), čímž by měla být zajištěna dobrá slyšitelnost zvuků o nižších frekvencích (hlubší tóny).
S okolím mohou brýle komunikovat prostřednictvím sítě Wi-Fi (802.11b/g) a Bluetooth. Uživatel má k dispozici 12GB flash úložiště - zdůrazňujeme, že uživatel. Systém využívá vlastní 4 GB (celková kapacita úložiště je totiž 16 GB). Oněch 12 GB je navíc synchronizovaných s Google cloud.
Kapacitu baterie jako takové Google zatím neuvádí, ale to příliš nevadí, protože bychom stejně neměli s čím srovnávat (nebo na základě čeho si udělat představu, zda je to málo / dost). Zmiňuje pouze „celodenní“ výdrž při běžném použití. Ovšem s poznámkou, že některé funkce mohou být náročnější a např. při setrvalém záznamu videa dojde baterie dříve. V balení nechybí micro-USB nabíječka (výrobce nedoporučuje používat neoriginální nabíjedla, která prý mohou mít negativní vliv na životnost akumulátoru).
Google slibuje kompatibilitu s jakýmkoli Bluetooth-podporujícím telefonem (což je více-méně logické). Aplikace MyGlass, která umožňuje využívat GPS a SMS, pak vyžaduje, aby onen telefon zvládal (a obsahoval) Android 4.0.3.
Aby brýle seděly každému xichtu, jsou nosní opěrky nastavitelné a balení navíc obsahuje opěrky dvou velikostí. Pokud vám uniklo prezentační video ukazující, „jaké je to s Google Glass“, mrkněte na náš minulý článek: