Stručný návod na Exact Audio Copy
Kapitoly článků
Souhlasím s názorem, že je třeba si s EAC zalaborovat každý po svém. Proto vše jen stručně.
Spousty voleb a možností programu jsou v programu proto, že je spousta různých požadavků na kvalitu a různé možnosti zpracování. Také je mnoho druhů mechanik s různými schopnostmi (korekce C2 chyb, CD-TEXT, audio cache, ... ).
I když mám vcelku kvalitní CD-ROM mechaniku Teac, používám pro čtení Plextora, kterým pak samozřejmě i vypaluji. Nyní Vám zkusím ve stručnosti popsat, jak postupuji já - přesto si myslím, že byste si měl vše vyzkoušet a řídit se tím, co Vám vyhovuje lépe a dělat kopie tak, jak to Vám bude připadat nejkvalitnější.
Nastavení
Nejprve si v záložce EAC nastavím možnosti mechanik (F10), to jest zdali umí CD-TEXT číst i zapisovat, také zdali umí UPC/ISRC. Pokud si nejste jist, použijte autodetekci těchto funkcí, kterou program nabízí.
Dále jsem si nastavil mód extrakce, já používám SECURE MODE s korekcí C2 chyb. Také zde můžete použít autodetekci, co všechno vaše mechanika dovede.
Pouze v případech více poškrábaných CD bohužel slevuji na kvalitě metody, jelikož jsem ve svých začátcích jedno poškrábané CD graboval 17 hodin a byl jsem teprve ve dvou třetinách. Z těchto důvodů má program možnost nastavit například dobu čtení 30min a potom 15min pauzu na zchladnutí mechaniky. Nakonec jsem si i toto prastaré CD zachránil a kopie narozdíl od originálu již v autě nepřeskakuje.
Diskuse ke článku Stručný návod na Exact Audio Copy