Test: Fractal Design Define S, skříň jako stvořená pro vodníka
Kapitoly článků
Uživatelé prahnoucí po skříni klasičtější konstrukce mají na výběr ze spousty skříní. U Fractal Design třeba v rámci řady Define Rx, kde momentálně nejnovějším modelem jen Define R5. Tato skříň nabízí konstrukci velmi podobnou s dnes testovaným modelem Define S, jen navíc obohacenou o vyjímatelné koše pozic pro 5,25" a 3,5" zařízení. Define S tyto pro mnohé z nás nadbytečné věci neobsahuje a odměňuje se za to uživateli výrazně nižší cenou: pokud Define R5 dnes stojí kolem 3100 Kč, Define S koupíte kolem 2400 Kč. 3,5" či 2,5" SSD a HDD samozřejmě dovnitř osadíte, jen pozice pro optické či disketové mechaniky a různé čtečky karet zde chybí. Dnes si tedy ukážeme, jak tato skříň vypadá, funguje a vy sami si zvažte, zdali se bez přídavných košů obejdete, protože Define S má opravdu příjemnou cenovku.
Fractal Design o této skříni sám píše, že je navržena pro tiché počítače bez kompromisu v oblasti toku vzduchu a možnostech chlazení. To podtrhuje vnitřní konstrukce, která vedle připravenosti pro radiátory vodního chlazení s až třemi ventilátory nese prvky usnadňující osazení expanzní nádoby a samostatné pumpy, pro případ, že by váš vodník byl vlastní konstrukce ze součástí, nikoli all-in-one. My si dnes ukážeme Define S ve spojení s vodním chladičem NZXT Kraken X61 s 2×120mm radiátorem (jeho recenze, tedy přesněji duel s 220W procesorem AMD FX-9590, vás čeká v dohledné době).
Define S mimochodem pojme radiátory celkové délky až 420 mm, grafické karty mohou mít délku až 450 mm (!), při zachovalém osazení čelního 140mm ventilátoru pak 425 mm. Skříň je připravena pro standardní ATX formát se sedmi pozicemi pro karty, tedy nikoli pro desetipozicový formát E-ATX. Jak už jsme u Fractalu zvyklí, nechybí protiprachové filtry, tlumení skříně a další specialitky.
Skříň má celkové rozměry 23,3 × 45,1 × 52 cm, hmotnost pak 9,1 kg. Z hlediska osaditelnosti radiátory vodního chlazení pojme dokonce dva tříventilátorové najednou!