Test luxusní půlterabajtové USB 3.0 flešky Kingston HyperX Predator
Kapitoly článků
Pro tento test jsme zvolili obyčejné kopírování, s výjimkou zápisu na Intel platformě*) byl protějškem flešky RAM disk, konkrétně AMD Radeon Ramdisk, což je přeznačený Dataram Ramdisk. Výsledek testu totiž závisí jak na zdroji, tak cíli.
*) I při zápisu na platformě Intel bylo však jako zdrojový disk použito něco značně rychlejšího než fleška samotná (SSD Kingston HyperX 3K), takže tam by být omezení nemělo.
Intel HM77
Kingston HyperX Predator 512GB - čtení (Intel HM77)
Kingston HyperX Predator 512GB - zápis (Intel HM77)
Jak byl CrystalDiskMark optimistický, tady to najednou začíná vypadat trochu hůře, byť se jak při čtení, tak i zápisu podařilo rychlosti dané specifikací překonat.
AMD A75
Kingston HyperX Predator 512GB - čtení (AMD A75)
Kingston HyperX Predator 512GB - zápis (AMD A75)
Rovněž na AMD A75 se podařilo překonat specifikaci pro čtení, ovšem už ne pro zápis. Byli jsme Kingstonem upozorněni, že na AMD to bude pomalejší. Proč? To nevíme, ale je to tak, prostě no.
VIA VX11H
Kingston HyperX Predator 512GB - čtení (VIA VX11H)
Kingston HyperX Predator 512GB - zápis (VIA VX11H)
Zcela proti očekávání z předchozí strany to dopadlo na VIA platformě nejhůře, specifikace flešky nebylo dosaženo ani při čtení. Důvodem může být kombinace zastaralého modelu propojení čipsetu a procesoru přes sběrnici typu FSB spolu s pomalostí samotného procesoru, byť paměťový i USB 3.0 řadič jsou součástí jednoho čipu, tedy čipsetu VIA VX11H. VIA procesory jsou rychlostně na úrovni Intel Atom / AMD Bobcat, takže je na tom znát i ta „plíseň operačního systému“. I RAM disk byl na této platformě nejpomalejší, nezvládal sám o sobě protlačit ani 500 MB/s, což je opravdu málo.
Čistě pro dokreslení (test proveden na platformě Intel HM77) – tento výsledek ukazuje, že obsahem flešky určitě není řadič SandForce, kde by se s velkou pravděpodobností projevila komprese. Tady to (až na ty propastné anomálie) jasně ukazuje na stejnou práci jak s komprimovatelnými, tak s nekomprimovatelnými daty.
Pozn.: flešku jsme nerozebírali, protože by šlo s největší pravděpodobností o destrukční akci a tak drahou flešku, kterou jsme navíc museli vrátit, aby ji mohli testovat i jiní, jsme opravdu ničit nechtěli.