Test: zdroj PC Power Cooling Silencer 750W CrossFire
Kapitoly článků
Řada z vás si jistě teď ťuká na čelo. Dva roky starý model zdroje, tedy „pouze“ 80Plus záležitost splňující 80-80-80% účinnost pro 20-50-100% zatížení, navíc vybavená pouze jedním 80mm ventilátorem a nechutným spletencem neodpojitelné kabeláže, vše přesně v duchu osmi mýtů o zdrojích.
Inu, my se rádi vrtáme v takovýchto atypických řešeních. Proč brát nějaký běžný Corsair (alias převlečený SeaSonic), nebo dokonce přímo SeaSonic, či jiný „tuctový zdroj“, který kupují všichni? My záměrně sáhli po neobvyklém zdroji avšak od renomovaného výrobce, navíc v rudém provedení s „CrossFire“ dodatkem v názvu (když už máme v PC tu GeForcku :-). Ale nebojte, neochudíme vás o pohled na porovnání PC Power&Cooling pojetí a klasiky od Corsairu.
Shodou okolností totiž kromě tohoto nováčka máme v redakci již déle než rok a půl Corsair TX750, který nabízí velmi podobné parametry za velmi podobnou cenu a při shodné hmotnosti 2 600 g. Jen jej vyrábí Channel Well Technology pro Corsair, má také 80 Plus certifikaci, ofukován je však klasickou 120mm vrtulí. My se dnes spolu podíváme, které řešení je hlučnější v klidu i pod zátěží, které lépe ochlazuje vnitřnosti a které má jakou spotřebu od standby po CPU+GPU burn. Tím si snad alespoň trochu odpovíme na základní otázku, která trápí všechny zájemce o Silencer zdroje.
Představení zdroje
Zdroj je v naší CrossFire variantě vyveden v rudé barvě. PC Power&Cooling využívá pevnou kabeláž velké délky.
Chlazení má na starosti jediný 80mm ventilátor, Silencer je narozdíl od zdrojů TurboCool z "tiché" řady. Každopádně i tichost má své meze, jonnyGURU nedávno proklepl nejnovější 910W Silencer a při vyšších zatíženích to rozhodně tiché není, to jen tak pro pořádek.
Se zdrojem, a to je vskutku unikátní vlastnost, dostanete podrobný report ze zahořovacích testů daného konkrétního kusu. To jsme zatím nikde jinde neviděli a rozhodně to velmi chválíme (mimochodem můžete vidět, že náš konkrétní kus ležel přes rok někde na skladě, než se k nám dostal).
Pro příznivce lepení čtverečků na case s logem firmy/produktu je tu i jeden od výrobce zdroje, nechybí ani čtyři šroubky pro uchycení.
Vnitřek je uspořádán pro snadné tunelové proudění vzduchu. Kondenzátory jsou špička, japonské Nippon Chemicon.
Délka kabeláže je volena velmi inteligentně, jednotlivé kabely mají různé délky a dokáží tak pokrýt libovolný odstup zařízení od zdroje. Samozřejmě hlavní kabeláž jako ATX, EPS12V a PCIe je dostatečně dlouhá. Přehled dostupných konektorů s jejich vzdáleností od zdroje máte v diagramu.