Testy: Kvalita zápisu na DVD
Kapitoly článků
DVD+R Verbatim(MCC) 8× zapsané 12×
Co je platný hladký průběh křivky P-CAV a 12násobná rychlost zápisu, když je výsledná kvalita nedostatečná. Hodnoty PI se do standardů ECMA ještě vejdou, ale povolené hodnoty PIF jsou na konci disku překročeny několikanásobně. Je zajímavé, že právě v místech, kde se již rychlost zápisu nezvyšuje a jede 12× CLV. Při použití správné rychlosti zápisu (takovou, pro jakou je médium certifikováno) jsou hodnoty PI i PIF v normě.
DVD+R TY 8× zapsané 12×
S disky od TY je situace podobná, ale o několik řádů horší. Zde se již jedná o kritický stav a ne každá mechanika takový disk přečte.
Výsledky jsou to poněkud podivné, že? To si říkáme také, ale naštěstí je tu nový firmware TS03. Zatím jsme po něm nesáhli, jak by řekl František Nebojsa, zatím nebylo důvodu ke stížnostem. Takže hurá s ním do mechaniky.
DVD+R Verbatim(MCC) 8× zapsané 8× firmware TS03
DVD+R TY 8× zapsané 8× firmware TS03
V bláhové naději, že by snad pomohl nový firmware jsme provedli nové měření. Pro jistotu byla použita nominální hodnota, tedy na DVD určená pro zápis 8× jsme nahráli opravdu 8×. Žádný overspeed. A jak to dopadlo, vidíte sami. Z louže pod okap. Že by to bylo tou malou rychlostí?
DVD+R TY 8× zapsané 12× firmware TS03
Ne, tak zrychlení tedy nepomohlo. A co pomaleji?
DVD-R TY 4× zapsané 4× firmware TS03
Ano, to už je lepší, stále však nevyhovující. Další měření jsme už neopakovali, těchto pár zkoušek nám zcela postačilo. Další měření jsou tedy s firmware TS01.
DVD+RW Verbatim 4×
To je vlastně to samé, co s DVD+R TY, ale v obráceném gardu. S DVD+RW nejsou splněny požadavky na kvalitu zápisu po celé ploše média.
DVD-R TY 8×
Ani zápis DVD-R není dobrý. Média nejsou na samé hranici čitelnosti, ale spíše za ní.
DVD-RW Verbatim 4×
Na DVD-RW je zápis nejkvalitnější, i když i zde jsou povolené hodnoty PI překročeny.