Testy: Zápis na DVD a jeho kvalita
Kapitoly článků
DVD-R
Průběh zápisu DVD-R je takto hladký, i když je při vypalování notebook využíván i k jiným činnostem. Přísun dat je dostatečný i při sledování filmu uloženém na HDD, Burn-Proof nezasáhl ani jednou.
DVD-RW
DVD-RW je pro zápis velkého množství dat pro svou pomalost použitelný jen pro uživatele obrněné velkou trpělivostí. Plná kapacita je zapsána za 1 hodinu. Použití přepisovatelného disku se jeví smysluplné například při ukládání dat pomocí Packet Writingu, kdy se DVD-RW chová jako 3200 3,5 palcových disket.
DVD+R
Je jasné, že na DVD+R ani +RW se zapisovat nedá, co by to však bylo za test, kdyby to nebylo odzkoušeno? Po vložení DVD plusových typů se Toshiba dlouho snaží o načtení, bohužel marně. Nakonec ohlásí zprávu, že není vloženo žádné médium.
Kvalita vypálených DVD médií
DVD-R
DVDRW LG GSA-4081B
DVD-RW Toshiba SD-R6112
Pro porovnání, v jaké kvalitě dokáže Toshiba zapsat DVD-R, jsme vybrali výsledek dosažený na plnokrevné (DVD±RW , CD-RW, DVD-RAM) vypalovačce LG GSA-4081B. Ta umí kvalitu. Toshiba se drží statečně a zápis je rovněž v nejvyšší kvalitě. Ještě lepšího výsledku by bylo dosaženo, nebýt zvýšeného výskytu chyb na konci média.
DVD-RW
DVD±RW LG GSA-4081B
DVD-RW Toshiba SD-R6112
S DVD-RW je už výsledek trochu horší. Opět je příliš mnoho chyb na vnějším okraji DVD. DVD-RW je zapsáno jen poloviční rychlostí, než jakou zapisuje LG GSA-4081, přesto je výskyt chyb s Toshibou daleko vyšší. Někdy v budoucnu, až budeme mít k dispozici Q-Check Beta/Jitter Test pro DVD s novým Plextorem, bude možné zjistit příčiny toho tostavu.