Testy: Zápis na DVD+R DL a jeho kvalita
Kapitoly článků
Zápis DVD+R DL Verbatim (MCC)2,4×@4× PoweRec
Kvalita zápisu DVD+R DL Verbatim (MCC)2,4×@4× PoweRec
Čtení DVD+R DL Verbatim (MCC)2,4×@4×
Čtení je bezproblémové i přes mírně překročenou povolenou hodnotu PIF v místě přechodu do druhé vrstvy. Stejné veličiny, které měří KProbe s mechanikami Made in Mediatek, dokáže měřit také Plextor PX-716A.
Kvalita zápisu DVD+R DL Verbatim (MCC)2,4×@4× v Q-Check PI/PIF Testu
První měření je pro výskyt PIE, což je stejná veličina v KProbe označená jako PI. Druhý náhled je pro PIF. Neopravitelné chyby označované POF se na médiu nevyskytují. Výsledek měření v KProbe je rozložením i maximálními hodnotami PI a PIF velice podobný s měřením v Q-Check PIE/PIF Testu.
Q-Check TA Test DVD+R DL
K diagnostice zápisu dvouvrstvých disků je opět možné vybrat oblast pro testování, volba se rozšiřuje o možnost měření rozměrů T pitů a landů na obou vrstvách, na začátku, uprostřed a na konci. K dispozici je proto 6 měření. Zde má svůj hlavní význam měřit konec první vrstvy a začátek druhé. To je ono ožehavé místo, kde při přechodu z jedné vrstvy do druhé dochází k přeostření laseru. Právě zde má nejvíce dvouvrstvých vypalovaček Achillovu patu.
Layer 0
Layer 1
Jednoznačně je potvrzeno, že správnou periodu T pitů a landů je pro mechaniku snazší vytvořit v první vrstvě. Druhá vrstva je v přesnosti délky pitů a landů vypalována hůře. Proto je i její čitelnost pro některé optické mechaniky složitější. Již několikrát jsme se v testech setkali se stavem, kdy je první vrstva čtena s uspokojivým průběhem, ale po přechodu na druhou dochází ke zpomalení čtení, nebo ke kolísání rychlosti. O tom, že ne každá mechanika může z DVD+R DL číst druhou vrstvu, víme asi všichni.