Toto je opravdová LG s LightScribe
Asi už jste poznali, že se jedná o externí vypalovačku. Tato má pouze USB 2.0 a označení GSA-2166D, ale shodný model navíc vybavený FireWire také existuje. Má označení GSA-5166D. A aby se to méně pletlo, je tu ještě GSA-2164D, která je s USB 2.0 ale bez LightScribe. Přítomnost LightScribe napovídá už logo.
Ačkoliv je to u LG novinka, vyrobena (smontována) byla v červenci 2005. Firmware je první, země původu kupodivu Korea, žádná Čína. Klasický design nenechá nikoho na pochybách, že se jedná o LG. Je to ale opravdu tak? Bylo nám ale jasné, že uvnitř musí být klasická interní počítačová half height vypalovačka. Demontáž začíná.
Zdá se že je to jasné, uvnitř je klasická mechanika, doplněná o redukci IDE na USB 2.0. Trošku nás zarazila ta páska, ale asi opatření proti prachu. Cože se dá vyčíst z výrobního štítku?
No ano, je to GSA-4164B, o které jsme zatím neslyšeli a oficiálně podle stránek LG neexistuje. Redukci je možné odpojit takzvaně dočista do čista.
Po předchozích zkušenostech jsme se chtěli o přítomnosti LightScribe přesvědčit na vlastní oči. A co myslíte? Měla ho tam!
To největší překvapení jsme si ale nechali až na samotný konec. Copak asi myslíte, že jsme našli za čipset?
Mám tu dělat nějaké závěry? Je to opravdu nutné? Podle vnitřního uspořádání to je stále mechanika od LG. Pominu-li LightScribe, je tu ale i jiná optická hlava. Že by to tedy byl první nefalšovaný Panasonic v naší redakci? Obrázek vnitřku vypalovačky Panasonic jsem po světě hledal marně, třeba poradí někdo ze čtenářů.
Celkem příjemná bude cena této vypalovačky. Doporučená koncová s DPH je 2 950,- Kč.
Nakonec ještě přidám specifikaci, ale to je všechno, co vám o této mechanice povím. Vše se dozvíte v chystané recenzi.