Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Tradiční systém ERP je mrtev? Ať žije cloudový ERP!

PR článek
Tradiční nástroje ERP byly postaveny tak, aby byly komplexní – hotové sady byly postaveny jako místní aplikace. Přechod ke cloudovému ERP se mění nejen v nástrojích, ale už při samotném konstruování služby. Následně umožňuje podnikům podle jejich potřeb škálovat a IT profesionálům rychle aktualizovat aplikace.

Ať už si myslíte, že tradiční systém ERP je nebo není mrtvý, souvisí více s vašimi potřebami a preferencemi než s tím, jak fungují nástroje. ERP jsou známé tím, že obsahují řadu aplikací, které jsou omezené z hlediska integrace. ERP je komplexním systémem, což úplně nepodporuje rychlost jeho nasazení. Komplexnost současně znamená také, že je náročnější z dat vyčíst důležité informace. I přes tyto nedostatky řada společností s ERP nadále pracují, protože do něj již investovaly nemálo času, úsilí a financí. Pandemie koronaviru však společnosti přiměla k přehodnocení přístupu. 

Jedná se zejména o: 

  • Společnosti musely najít způsob, jak spolupracovat v online prostředí se stávajícími dodavateli.
  • Společnosti potřebují automatizované technologie, aby zvládly snadnější úkoly a kvalifikovanější zaměstnanci mohli vykonávat svou práci z domova. 
  • Prioritou je přechod správy dodavatelských řetězců a logistiky do online režimu. 
  • Požadavky na sociální distanc umožňují podnikům pracovat jen s menším počtem zaměstnanců. 

Rozšiřme tedy původní otázku: Jsou plně integrovaná, cloudová nebo lokální ERP řešení mrtvá? 

Poskytovatelé cloudových řešení obvykle nabízejí aplikace rozdělené do samostatných modulů, které je snadné připojit. Integrační nástroje jako IFTTT, MuleSoft nebo Zapier vám umožní spojit stovky nástrojů třetích stran a vytvořit souhrn aplikací na míru, ať už najednou nebo postupně.

Zvažujete migraci?

Naplánovat jakýkoliv druh migrace je náročný proces. Pandemie však přinesla digitalizaci nový význam. Mnoho podniků se tak snaží transformovat nebo migrovat a čelí zvýšeným nákladům na implementaci. Pokud nad migrací přemýšlíte i vy, nabízíme vám tři tipy pro  bezproblémový a úspěšný přechod. 

1. Přísné plánování a exekuce

  • definujte, jak změna proběhne
  • vytvořte mechanismy pro správu
  • připravte systém testování před spuštěním programu
  • vytvořte záložní plány pro potenciální rizika

2. Využijte modulární design

Modulární architektura ERP je připravena pro cloudovou integraci na základě API.

3. Závazek pro celou společnost

Management společnosti se musí dohodnout na společných cílech, metrikách a poskytnout migraci podporu. 

Svět nebude po pandemii koronaviru vypadat stejně, nebude vypadat stejně ani vaše podnikání. ERP nové generace potřebuje leadery, kteří provedou své podniky náročnou změnou, protože vědí, jaké má cloudové řešení výhody a jakou hodnotu může byznysu nabídnout. 

Tip na závěr: Vyberte si jednoho dodavatele ERP

Většina dodavatelů ERP staví vše na stejné digitální architektuře, což znamená, že ve všech modulech získáte stejné uživatelské rozhraní. To také znamená, že k monitorování a ochraně dat v této architektuře používáte pouze jeden bezpečnostní protokol. Čím více aplikací kombinujete, tím více je třeba provést úpravy zabezpečení.