Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Tukwila začíná mít jasnější podobu

Takze.. POWER6 je vonku uz rok, servery sa predavaju uz dost dlho (menej ako rok) a teraz intel ma konecne nieco porovnatelne co "niekedy" bude. Ak ta Tukwila pobezi na 2.3GHz tak bude rovnako vykonna ako POWER6. Neviem ci sa chysta aj POWER6+ (45nm) alebo bude uvedeny priamo POWER7, ale to Itanium stale kusok zaostava. V podiele trhu asi 100000%. Co na plat, oba systemy su atraktivne pre centra kde je k databazi pripojenych sucasne aspon 2-3tisic uzivatelov. Kto tu ma tolko zamestnancov? :D

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

jojo: Napadá mě spousta firem, například Pošta, ČD, Škoda holding, Škoda auto, Ze softwarových třeba Unicorn jich má přes 1000. Telefoní operátoři. Velkých firem není až tak málo. Sice je pravda, že ne všichni zaměstnanci těch firem pracují na počítači, ale ty co jsem vyjmenoval si myslím, že na 1000 - 2000 lidí u počítače celkem s klidem dosáhnou. A to nepočítám datacentra pro Internet banking, ty budou míát taky zlušný vytížení.

Ale je rpavda, že jsou to malý desítky firem v Čechách, které to zajímá.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Juuu 30 MB cache - to uz ani ramku nemusia pouzivat rofl ...just kidding.

Inu nechcel nahodou Intel projekt Itanium zabalit uz davno a venovat sa iba x86? Je to len Intelovo tlacenie na pilu a vyhadzovanie penazi von oknom alebo na Itaniu fakt zarabaju?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Rotavator: vyhadzovanie penazi.. taky maly zalozny projekt vdaka ktoremu nevypadli uplne z hry v najvacsom enterprise computingu. Mozno pocitaju ze sa jedneho dna vratia a s tymto Itaniom by aj trochu mohli, HP (+Compaq), Dell a spol. radi ponuknu svoju alternativu velkych IBM serverov. Podobne ako Microsoft s XBOX360 - plati matematika ze hoci na tom aj prerobime, ak to niekto kupi, nekupi si to u konkurencie (konkurencii klesne obrat, nam stupne).

Ale ajtak, take veci ako stahovanie beziacich aplikacii medzi procesormi, evakuacia RAM a vybratie CPU karty za chodu ako aj pripojenie sa mi zdaju na POWER6 ako dost sikovne veci, nie som si isty ze Itanium3 bude mat tolko schopnosti. Uznavam vsak ze Intel pomocov sikovneho obchodovania zarobil gucu penazi ktoru rozumne investoval do vyvoja a je poznat ze splha dopredu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

> jojo2 : Bohužel jsi mimo. Typicky právě nad databází (a nejen nad ní) dokáže jediný uživatel spustit proces, který je natolik náročný, že sežere kompletní výkon. A mimochodem - nad databázemi běží i řada dalších věcí, které s databázemi sdánlivě nic společného nemají - takže nezapomeň například na infrastruktury založené na Lotus Domino serverech atd... ;-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

> jojo2 : "taky maly zalozny projekt vdaka ktoremu nevypadli uplne z hry v najvacsom enterprise computingu"

Takže opět mimo. Pojďme se podívat na realitu, ano? Top500 nejvýkonnějších věřejně známých počítačových systémů na světě:

1, 2 místo platforma Power
3, 4, 5 místo platforma Intel Xeon

Pokud si přepočítáš výkon na procesor, velmi rychle zjistíš, že realita je tak trošku někde jinde ;-)

http://en.wikipedia.org/wiki/Top_500

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pao: jenže Itanium neni Xeon.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Itanium2 je dokonce HP PA-RISC ;-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Izak: PA-RISC != Itanium (IA64). Nejnovejsi PA-RISCy jsou vicejadrove, maji frekvenci pres 1.5GHz, ale maji jinou vnitrni architekturu, vetsi cache (vcetne L3) a celkove nejsou s IA64 binarne kompatibilni. To, co maji s IA64 spolecne jsou zakladni desky vcetne chipsetu (obsahuje 2 banky firmware a prepinac, ktery rika, jestli je do socketu osazeny PA-RISC nebo Itanium) a zpusobu managementu (posledni PA-RISCy, tj PA8800 a novejsi podporuji IPMI a lze je spravovat pomoci identickeho BMC/management procesor/ jako Itania).

PA-RISCy stale pouzivaji svuj vlastni boot prompt (BCH), Itania pouzivaji humus jmenem EFI (Fat32 partition na disku). Rozsah HW selftestu je u PA-RISC vetsi, ale probihaji sekvencne.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.