Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Univerzální akumulátor Prestigio s kapacitou 10 000 mAh

A proč ne ? V nouzi poznáš přítele a tohle prestigio se v nouzy hodí vícv než přihlouplé nabíječky z monočlánků na mobily .

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

A proč ne ? V nouzi poznáš přítele a tohle prestigio se v nouzy hodí víc než přihlouplé nabíječky z monočlánků na mobily .

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Na druhé přečtení mi to přijde jako správná vyčůrávka udávat kapacitu při polovičním napětí, než je udávána "běžně". V podstatě to je obyč baterka z notebooku.
T.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nepřehnali jste to s rozměrama? Taková cihla by měla několikanásobně větší kapacitu. Opravit!

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

A takisto PDA 16 hodin, divne, pda ma bezne kapacitu aku cca 1250 mAh, na ktoru bezi nejakych 7-8h, cize by to mal byt skoro desatnasobok casu s tymto mini obrom.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Tak nevim, pro koho je tahle zrudnost urcena. Nahradni baterku do notebooku se stejnou kapacitou (12V, 4,4Ah) si muzu koupit za cca 1200 Kc.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Heh, to je sranda, takove rozmery ma zhruba baterka v aute:o) to 23 melo byt 2.3:)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Prestigio s kapacitou 10 000 mAh
 
Základní technické parametry:Typ baterie: dobíjecí Lithium-Ionová baterieRozměry: 174 x 84 x 23 mmHmotnost: ~420g Doba potřebná na plné nabití: ~4 hodinyVolitelná výstupní napětí: 5 V, 6 V, 7,5 V, 9 V, 12 V, 14 V, 16 V, 19 VMaximální kapacita: 10 000 mAh/5VBarva: černá/stříbrná
Přibližné doby provozu:Notebooky: 4 hodinyPřenosné DVD přehrávače: 7 hodinDigitální kamery: 14 hodinPřenosné přehrávače (audio, video): 14 hodinPřenosné CD přehrávače: 110 hodinPDA: 16 hodinMobilní telefony: 70 hodin hovoru
Balení Power Bank 501 obsahuje základní jednotku, kožené pouzdro pro přenos, napájecí kabel a různé nástavce, nabíječku (s adaptéry pro různé zásuvky), USB kabel, manuál/CD. Cena zařízení je 2 311 Kč bez DPH.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

to by ma zaujimalo, ci tam ti vychytralci zabudovali aj nejaku prudovu ochranu... totiz nechcel by som vidiet aku by to malo zivotnost, pokial by som to zapojil do beziaceho notasu s vybitou baterkou, takze by si notas z toho cucol par desiatok (50-70)Wattov...

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Velkej reklamní trik je ta kapacita, 10 000mAh při 5V, to je výkonově jako 5 000mAh při 10V a to ještě ne úplně docela tak... protože aby uělal z 5V něco víc musí na to být složitý měnič což je poměrně dost ztrátové takže je ta kapacita ještě mnohem menší pokud z toho beru víc než těch 5V protože spoustu mění na teplo, Což se dostáváme k ceně, ten měnič samozřejmě musíme zaplatit a stejně tak nabíječku takže nelze se divit že je to držší než další aku do NTB i když ty jsou kolikrát dražší... No a to se dostáváme k další části a to je velikost no on ten měnič taky něco zabere hlvaně chladič měniče proto je to podstatně větší než by to na první pohled mělo být... Kdyby soudruzi udělalili aku třeba na 19V na 3000 mAh tak by udělali lépe, pak už stačí jednoduchý stabilizátor kde není problém udělat 5V.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Kluzo1: i z 19V na 5V by tam musel byt menic (ne jen stabilizator!) ale i tak by mel vyssi ucinnost nez jejich varianta zvysujici napeti.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

V notbuku pozerate na kapacitu, takto je to zauzivane, cize urobili fintu, a spravili 10.000 mAh baterku, no s napetim 5V, co uz tu bolo povedane, ze je to to iste ako 5.000mAh/10V, cize ide o reklamu a tej firme by som na kvalitu neveril. Podla mna viac marketingu ako osohu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tak to je ovšem parádní věc především díky tomu jak je to univerzální. Je jedno jestli mi umře mobil, notebook nebo mptrojka - píchnu a jedu dál ;) O tomto budu silně uvažovat...

Kdybych si si koupil tuhle hračku, k tomu přídavnou baterku do notebooku (dává se místo optické mechaniky) a ještě vyměnil tu ojetou co tam mám tak se směle dostanu k deseti hodinám... Ale to už by se mnohem víc oplatily dvě tyhle hračky, protože neoriginální baterka do Dellu D600 stojí kolem 2 500Kč (originální přes 4kKč). Ikdyž je pravda, že by to bylo 840g na zádech navíc...

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Presne tak, ta hlavni vyhoda je v ty univerzalnosti. U mobilu/PDA jsme taky zvykli na bateriich porovnavat mAh, ale naopak vetsinou pri nizsich napetich nez 5V. Nema smysl to porovnavat jen s nahradni baterii do NB.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

kapa, tuvy: Od kdy je kapacita spojena s výstupním napětím. Akumulátor 1000mAh/10V, akumulátor 1000mAh/20V i akumulátor 1000mAh/5V jsou co se týče kapacity naprosto shodné kusy. Vždy bude jejich integrál dodaného proudu do obvodu za jednotku času shodný. Na výstupním napětí přece vůbec nezáleží, to je dáno jen konfigurací a chemickým složením článků. Pokud potřebujete 1000mAh/12V, můžete přece vzít 1000mAh/5V a použít nějaký boost dc/dc konvertor. Pravda, takový konvertor nebude mít nikdy 100% účinnost a tím pádem část kapacity prožere, ale copak je asi v každém notebooku? Opět fůra DC/DC konvertorů naopak z vyšších napětí na nižší, např. na 3.3V, 1.2V apod.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

pepik007: Spojeno je to tím, že tě zajímá příkon zařízení a P=U*I. Takže 10000mAh při 5V odpovídá 4200mAh při 12V.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

neco co APC prodava uz leta?  http://www.apc.com/products/family/index.cfm?id=358

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

 Akumulátor 1000mAh/10V, akumulátor 1000mAh/20V i akumulátor 1000mAh/5V  teda rozhodně stejný nejsou, protože první má kapacitu 10 VA, druhý 20VA a třetí 5VA. A to jsou sakra rozdíly  Jestliže ma notebook při 10V odběr 1A, bere 10W (VA) a pokud ho přes měnič připojíš na 5V zdroj, poteče z něj 2A + ztraty v konvertoru. To je to reklamní kouzlení. Chápeš?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

pepik007: "Akumulátor 1000mAh/10V, akumulátor 1000mAh/20V i akumulátor 1000mAh/5V"
Takze podle tebe jsou tyto uvedene akumulatory stejne velike, stejne tezke a jedno konkretni zarizeni s nimi vydrzi +/- stejnou dobu, jo???
Nekde bude asi chyba :o)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Takže odpověď na otázku od kdy je kapacita akumulátoru spojená s napětím zní - ODJAKŽIVA!!! Akumulátor 10000mAh sice dodá proud 1A po dobu 10 hodin, ale do zařízení které potřebuje napětí 5V. Pokud je notebook na 10V, vezme si přes měnič z tohoto zdroje více než 2A a ty dokáže akumulátor dodávat něco přes 4hodiny a jsme tam, kde jsme byli.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Nemam rad tyhle Li-ion veci. Agresivni lithium pry degraduje clanky a po dvou letech je takova baterie neochotna vydavat energii tzn. na vyhozeni ackoli byla cyklovana treba jen 10x.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Z definice není kapacita akumulátoru závislá na napětí. Otázka: Baterie do mobilu U=3,6V kap. 1000mAh a baterie do kamery U=7,2V kap. 1000mAh, Která z těchto baterií má větší kapacitu? Mají kapacitu stejnou.. To o čem se bavíte je výdrž při různém proudovém zatížení (v závislosti na napětí) Akumulátor prestigio dokáže dodávat 10A po dobu 1 hodiny a je úplně jedno jestli při 5 nebo 19 voltech..

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Co se tyce te 'finty' s mAh pri 5ti voltech nevidel bych to jako takovy podraz. Rek bych ze primarne je to urceno pro nabijecky mobilu a jinych veci co berou stavu z USB a tam je zvykem udavat hodnotu pri 5ti voltech. Jako zdroj USB 5V treba pro PDAcka co umi usb host mode ale neutahnou vetsi odbery (napr. >100mA) je tahle vec dost dobra. Staci tim napajet usb hub a pripojite cokoliv a baterka v pdacku vydrzi. Spis bych jako reklamni trik videl ten upscaling nad 5V. Moc neverim ze to utahne vybity notebook ktery ma odber cca 50W (pulka jde do prazdne baterky a pulka na vlastni napajeni).

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

lukin: mAh proste u baterii neni jednotka kapacity. Spravna jednotka pro toto jsou watthodiny. mAh bez udaje o napeti nic nerekne, mWh ale ano (mWh=mAh*V)

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

lukin: uz to tu napisalo 10 ludi a ty si to stale nepochopil!? kapacita v mAh sa da porovnavat pri zariadeniach, ktore pracuju s rovnakym napatim... tzn. 2800mAh AA bateria vydrzi dlhsie ako 2500mAh AA bateria... lenze pri inych napatiach uz nemozes uvazovat o mAh, ale musis siahnut po Wh, co sa vypocita ako U*kapacita_v_mAh (priblizne)...

F: utiahnut to taky notas utiahne, notebook ma obvody, ktore v prvom rade zoberu stavu pre chod notasu a az zbytok nechavaju na nabijanie... ale ako som uz spominal, otazkou je, aku by mala tato prestigio baterka potom zivotnost, pokial by to nemalo nejake regulacne obvody - pokial by si notas cucol kolko by potreboval, tak by sa Li katoda znicila tak rychlo, ze po pol roku by si bol rad, ze to ma aspon polovicnu kapacitu...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

jenom jsem chtěl naznačit, že hlavně záleží na tom kolik který zařízení žere proudu, podle toho si lehce z údaje o mAh spočítám předpokládanou výdrž. Jinak podle rozměrů a hmotnosti to vypadá na 8 článků (jako v NB bateriích) a to je za skoro 3 litry docela drahý.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Patter: litium samotne sa nepouziva (nikdy nepouzilo) prave kvoli nebezpecnosti, pouzivaju sa rozne komplexy obsahujuce litium. Takisto, ak niekto nabija litiovy akumulator s koncovym napatim 4.3V zasluzi si aby mu chcipol! Keby pouzil koncove nabijacie napatie 4.0V tak by vydrzal aj 10x dlhsie.. pri koncovom nabijacom napati 3.9V hovorime uz o velmi velkej zivotnosti. Nikto to vsak nepouziva, pretoze tak by sme z baterie vytiahli len mensiu kapacitu (asi 70%), aj ked aj ja som z tych ludi co by radi aby im bateria v telefone po troch-styroch rokoch vydrzala rovnako ako na zaciatku. Ale vacsina ludi nakupuje kapacita/cena a zivotnosti im je ukradnuta a vela vyrobcom to aj velmi vyhovuje.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

heh: Proč bych nemohl uvažovat v mAh? Modelový příklad: 1. svítilna s akumulátorem 1000mAh, 3,6V (3,6Wh) a odběrem žárovky 1A a 2. s aku 1000mAh, 7,2V (7,2Wh) s odběrem žárovky také 1A. Která z těchto dvou svítilen bude svítit déle?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

lukin: ano, to mas pravdu, kapacita akumulatora v Ah je nicnehovoriaci pojem :D. Spravne oznacenie kapacity je Watt/hod a nie Amper/hod. Plus je dolezite aj kolko dokaze akumulator davat max. A.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Jen tak dál, potřebuju dlouho svítící halogen na bycikl :-)

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Heh a samozrejme napetie. Tato krabicka ma kapacitu 50Wh, co je podpriemerna kapacita pre notebook.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Grrr. Bicykl samozřejmě ...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

lukin: Svítit budou samozřejmě stejně dlouho, ale ta na 7,2V pochopitelně 2x víc. A o to jde.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Lukin: ad Zarovky: Budou sviti obe stejne dlouho, ale ta na 7.2V bude svitit vic.
ad NTB: pokud baterka ma 5V a kapacitu pri 5V 10Ah a na NTB potrebujes rekneme 20V/1A, tak NTB na tuhle baterku neprezije 10 h (podle Tveho vypoctu 10Ah/1A=10h) ale menic na baterce aby dodaval na vystupu 20V,1A bude z baterky zrat 5V,4A (pri zanedbani ztrat, skutecna ucinnost muze byt mezi 70 a 80%), takze baterka se vybije za 2,5hodiny (realne s predpokladanymi ztratami 1,5-2hod)

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

lukin: a opat zabudas na napatie... pokial bude v oboch pripadoch pouzita 3,6V ziarovka, pricom v druhom pripade sa bude robit konverzia zo 7,2V na 3,6V, tak je jasne, ze druha baterka vydrzi dlhsie... alebo iny pohlad: ak bude v prvom pripade 3,6V ziarovka a v druhom 7,2V, tak mas pravdu, budu svietit rovnako dlho, ale ta druha bude svietit cca 2x silnejsie...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2 Itokar: Spravne jednotky nejsou Watt/hod, ale Watt*hod.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

2 lukin: Mimochodem, porovnáváš různé spotřebiče. Otázka by měla správně znít, když zapojím na 1. akumulátor (3,6V, 1000mAh) spotřebič, který bude mít proudový odběr 1A a na 2. akumulátor (7,2V, 1000mAh) ten samý spotřebič (tímpádem bude odběr 0,5A), který akumulátor vydrží déle? Uvažujme spotřebič s lineární závislostí napětí/proud.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

lukin: Když budu mít baterku s baterií 7,2 V a budu v ní přes spínaný měnič napájet žárovku 3,6V/1A bude svítit skoro 2x déle než se žárovkou 7,2v/1A. Doufám ze z hoho pochopíš princip popisovaného univerzálního akumulátoru s výstupním napětím 5, 6, 7,5, 9, 12, 14, 16 nebo 19 V. Získat efektivně tyto napětí jinak než bez měniče nelze.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

heh: jo to je všechno pravda, jen jsem chtěl říct, že kapacita v mAh nezáleží na napětí, dole jsi psal že ano. Prostě kapacita 10Ah je při 5V,20V i 100V pořád 10Ah. Další otázka je proudový odběr při těchto různých napětí a tím následná výdrž baterie, je jasný že 1A při 5V a 1A při 100V je zásadní rozdíl.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

-> Itokar: Sigmu znám, ale přišlo mi, že svítí málo. Líbila by se mi xenonka, ale prozatím stačí halogen s dobrým akumulátorem.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

2goro: To co popisujes rozhodne neni linearni zavislost U/I. S lin. zavislosti je napriklad idealni rezistor, ktery pri 2nas. napeti bude mit 4nas. prikon. Ty uvazujes spotrebic s idealnim menicem na vstupu a se stale stejnym prikonem.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Dnesne notebooky sa obvykle dodavaju so 6 clankami co je prave asi tych 52Wh kapacity na baterii. Henten akumulator ma prave velku vyhodu zabudovaneho zdroja, takze ho mozem pouzit ako zdroj +5V pre nieco, napriklad halogen na bicykel..., ale aj +12V, na vybojky, da sa tiez pouzit ako UPS zdroj kedze ma aj nabijacku.. atd. Ak budem chciet LED baterku, budem musiet kupit clanky, spravit zdroj, nabijacku, atd... alebo kupit uz hotovy vyrobok.

navyse koncept NOMINALNEHO napatia baterie je mylny: zaciname na prazdnom napati niekde u 4.0V bez zataze, 3.5V vo vacsej zatazi, a postupne klesa ku 3.0V kedy by sme mali prestat akumulator vybijat. Vtip je v tom, ze povodny test kapacity akumulatoru bolo bud odporove vybijanie alebo vybijanie konstantnym prudom. Kazdopadne okamzity prikon casom klesal (klesajuce napatie) a meranie bolo ukoncene ak napatie dosiahlo urcitu spodnu uroven. Sucasne zariadenia obsahuju vsetky velke mnozstvo spinanych zdrojov a ich prikon je skoro konstantny, cize s klesajucim napatim akumulatora stupa prudovy odber a zvysuje sa tym aj napatova strata na vnutornom odpore akumulatoru. Vnutorna ucinnost akumulatoru teda pocas vybijania klesa. Pri teste merania kapacity to nikoho netrapi. Pre marketingove oddelenie je dolezite aby buduci mesiac mohli zacat predavat 2400mAh Li-aku lebo konkurencia uz tiez predava nieco podobne ako my s nalepkou 2300mAh.

Ked mate moznost v obchode kupit NiMH AAA akumulatory do fotaku, jedny su 2600mAh a druhe, asi 2x drahsie 2200mAh, ktore z nich kupite? Toto je realny priklad SANYO, jedny su vyrobene na maximalnu kapacitu, tie druhe na niekolkonasobne dlhsiu zivotnost. (biele) Vacsina ludi su drzgrosi.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

To vypadá hodně zajímavě. Co si myslíte o použití tohoto akučka jako externí zdroj pro systémový blesk? :-)

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

jojo2:
myslíš Sanyo Eneloop(bílý)? Ty jsem zkoušel a jsou výborný, hlavně kvůli nízkému samovybíjení, běžné Ni-MH aku trpí velkým samovybíjením, asi 1% kapacity denně. Tyhle zhruba 20% za rok.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

2 Dochy: Jj, napsal jsem to naopak, máš pravdu.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

To jojo2: I majster tesár se někdy utne - pozor na Sanya 2500mAh, zadařila se velmi nepovedená série s velkým samovybíjením. Někteří prodejci je pak nabízejí za podezřele výhodné ceny.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

K těm různým výstupním napětím. Záleží na tom, jak je proveden přepínač napětí a jak je provedena samotná konstrukce baterie. Paralelním spojením článků baterie zvýším při jmenovitém napětí článku celkovou kapacitu. A naopak sériovým spojení článků baterie při zachování jmenovité kapacity jednotlivého článku dosáhnu zvýšení napětí. A kombinací obou zapojení dosáhnu téměř jakéhokoliv napětí mezi oběma krajními hodnotami. Vždy ale bude celkový výkon baterie totožný. Je to zastaralejší, než používat měniče, ale neztrácím přitom výkon.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Prosím, čísla v seznamu napětí oddělte pomocí středníků. Vypadá to komicky, když se vám tam vetře těch sedm a půl. :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Heleme: Mas pravdu, ale ma to sve mouchy:
Dostanes se jen na urcita jmenovita napeti (a dokonce to nejsou ani vsechny nasobky napeti clanku, protoze je nutne aby i v paralelnich castech byl vzdy stejny pocet clanku - tzn napr 10 clanku muzes radit 1x10, 2x5, 5x2, 10x1). Je to narocne na kabelaz a hlavne prepinace - ty maji take svou zivotnost a vzhledem k potrebnemu poctu polu a poloh na prepinacich by to byl priserne drahy a slozity kolos.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Lukin: ano sanyo eneloop ci ako sa volaju tie biele potvorky. Videl som ich v Bratislave pred rokom za ~300Sk (kus?)

Mikymauz: a o tom som hovoril, vyrabaju sa dve skupiny vyrobkov, jedna pre seriozne pouzivanie s nepriaznivou cenou a jedna pre drzgrosov (== skrblikov) ktory chcu nizku cenu a obrrrrrrovsku kapacitu a nechcu za nu zaplatit. A firma Sanyo vyraba baterie pre oba typy zakaznikov. (zial niekedy aj pre DELL a to je zvlastny typ zakaznika, zatial vedeli znicit akumulatory firiem Sanyo, Panasonic aj Sony tak aby sa to dostalo aj do sprav.)

Vela ludi, ale zial aj firiem sa k elektrochemickym clankom stavia ako k banke, nieco tam daju a chcu naspat presne tu istu ciastku, alebo aj s urokmi. Elektrochemicke clanky maju svoju dynamiku chemickych, mikro(hydro)mechanickych, tepelnych a krystalografickych pochodov ktorej vacsina ludi nerozumie, ale co horsie, vacsina tej vacsiny nema zaujem rozumiet zblo z toho. Chcu to kupit lacno ako pozicku od uzernika. S nizkym urokom len 10% mesacne ;-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To jojo2:
Těmi dvěmi skupinami výrobků u Sanya myslíš akumulátory pro průmyslové a konzumní použití? Jako RC autíčkář mám doma mraky akumulátorů různých typů a výrobců. U Sanyí, zvl. AA a AAA, používám oba typy již dlouho a nevidím žádný rozdíl. V tom konzumním ranku bych spíše řekl, že jsou ti, co kupují Sanya, a pak ti, kterým jde o cenu :) a kupují ta velkokapacitní čínská bláta, s čestnou vyjímkou GP u některých typů.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To pepik007:

no to co pises je blbost...vsechny clanky se dnes vesmes delaji budto Li-Ion nebo Li-Pol, ale plati to i pro vsechny ostatni typy, ze samotny clanek jako takovy ma vzdy stejne jmenovite napeti a kapacitu pri jeho jmenovitem napeti...jejich vzajemnym razenim at seriovym ci parlelnim se ze clanku vytvori akumulator o pozadovanem napeti a kapacite, takze akumulátor 1000mAh/10V, akumulátor 1000mAh/20V i akumulátor 1000mAh/5V maji sice shodnou kapacitu, tzn. ze napr. pri odberu 1A pri jmenovitem napeti akumulatoru vydrzi kazdy 1 hodinu, ale to plati pouze pri odberu proudu pri jmenovitem napeti...zalezi na vykonu jaky clanek dodava do zateze...pokud budu napajet akumulatorem 1000mAh/20V zarizeni, ktere pracuje pri 20V a bude odebirat 200mA, cili bude mit prikon 4W, tak vydrzi pracovat asi 5 hodin...pokud vsak tento clanek pouziji na napajeni 5V zarizeni a pouziji DC/DC menic (idealne spinany zdroj, kvuli nizsim ztratam) a proud bude take 200mA, cili prikon 1W, tak zarizeni bude pracovat asi 4x dele, cili 20h...stejne to plati i naopak pri konverzi z nizsiho napeti na vyssi, tam vsak dochazi ke snizovani doby chodu zarizeni, protoze se zvysuje prikon, cili celkova energie odebirana z akumulatoru...

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

tomcat: Li-pol ako pises su Li-ion akumulatory :) maju len trochu iny elektrolyt, ostatne veci su identicke pre kazdu generaciu :) Nazov Li-polymer vymyslelo nejake marketingove oddelenie, mam jeden clanok v ktorom nejaky vyvojar obsirne rozoberal stavbu a funkciu litiovych clankov a kritizoval prave toto.

Vacsina veci o ktorych sa tu rozpravame/hadame je zalozena prave na tom co vymysleli marketingovi experti a nie nieco co zaklady v technickej realite. Nejaky expert vymyslel ze ich produkt pomenuju "5V 10000mAh" aby sa to dobre predavalo a my si to kvoli tomu ideme dat do drzky...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

http://www.fulgurbattman.cz/?page=detail&detail=4308&cs1id=129

Údajně první ve výrobě baterií odolných vůči samovybíjení. Před Eneelope/Sanyo.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.