Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Vydání Coffee Lake-refresh vypadá na čtvrtý kvartál

Pri kontinualnej Impotencii Intelu vydat nieco fak zaujimave a s vyraznym posunom, asi pockam na desktope so SandyBridge kym generacia i5/i7 neumrie a nepride nieco ine.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Ice Lake muze byt za dva roky dobry posun vpred nebo muzes zmenit strany a prejit na RyZen, uvidime pristi rok, ta rada RyZen 3000 uz bude hodne dobra.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Zrejme jediny vykonnostni posun bude obdoba prechodu single-core na multi-core, jen nyni ve smyslu single-system na multiple-system - jakozto cluster. Technologie na spojovani zde jsou (PCIe NTB) a ta jedina vyhoda poslednich let - snizena spotreba - by dovolila navysit pocet procesoru v sestave. Takze kdo chce vykon, bude mit desktop cluster :) A klasicky par let pak potrva, nez se relevantni software prizpusobi.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

V desktopovem segmentu? To snad nemyslíš vážně.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Proc ne? Dnes se vsude tlaci NUC a ty male form factors, ktere maji tak 35W TDP. Kdyz si vezmu ten pullitrovej komp a naskladam jich patricny pocet do midi-toweru, tak budu porad mit desktop form factor, ale vykon treba 16x vetsi :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Vzhledem k tomu jak SW dokáže pracovat s více jádry úplně vidím jak si to poradí s více CPU.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2 a více CPU není problém, programátor většinou nemusí řešit, zda apka poběží na jednom 16jádru nebo na dvou osmijádrech. On ale chce cluster- tedy pro každý uzel samostatná paměť atd. (mezi jinými i pro každý uzel samostatně běžící operační systém). A nebo neví, co to cluster je, to je také možnost.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

2 CPU uz byva problem spis pro OS, kdyz se jedna o NUMA zapojeni (napr. Epyc, TR a vicesocketove Xeony), protoze se ponekud musi hlidat pametova a exekucni lokalita, at nemate zbytecne snizeny vykon.

A myslel jsem opravdu cluster - s tim ze na uzlech pobezi replikovany OS a v nem nekolik dalsich vlaken daneho programu (napr. zpracovani hromady RAW fotek, nebo komprese a rendering videa)... a bude to propojeno necim co umi RDMA. Ale soucasne windows a consumer aplikace na to nejsou jeste pripravene. V profi sfere (napr. color grading) si klidne muzete pustit nekolik instanci a vykon se vam zvysi (a ani to neni narocne ohledne sdileni pameti mezi uzlama).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Dobrý den,
můžete napsal nějaký delší článek o tom jak se Intel a AMD hodlá do budoucna vyrovnat/napravit vady kodu využitelné chybami Meltdown/Spectre, případně spekulativní a nezneužitelné chyby v AMD cpu popsané CTS Labs/Viceroy Research?

Anandtech a pod o tom nic komplexního nemají.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Ohledne Spektry to tusim zatim nevi ani vyrobci procesoru.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Pokud jde Intel, mohl by to mít u 10nm generace hardwarově opravené (času na to má dost). Pokud jde o AMD, na tu se většina případů nevztahovala a po aktualizaci Windows už žádné. Kauza CTS Labs byla nafouknutá bublina ve stylu „když přeflashujeme BIOS naší verzí BIOSu, ve které jsme odstranili prvky zabezpečení, nebude to zabezpečené“. Tam lze výhledově očekávat aktualizovaný firmware (součást nových BIOSů).

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Mám AMD a jako příložitostný OSVČ s FTP serverem doma, jsem v čase od Creators update po Aprip update(Q4/2017-Q2/2018) vůbec nemohl používat Win10, málem jsem to odnesl do levičáckého bazaru zdarma a koupil si MasOX.
Updaty v systému co nešly odstranit mi složily/zamrzly compa 3x denně.
Tak jsem počítám, co asi objeví/udělají příště.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.