Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Vydáno GNOME 3.8, další evoluce linuxového desktopu

GNOME 3.8 - search
Trojková verze nám pomalu zraje do krásy, pro toto vydání si tvůrci připravili mimo jiné další zlepšení ve spouštění aplikací a mnoho dalších aktualizací a zlepšení...

GNOME 3.8 dostalo do vínku redesignované okno pro spouštění aplikací, které je nyní přehlednější a programy se v něm snadněji vyhledávají. Jsou zde nová nastavení pro osobní data, tvůrci nezanevřeli ani na „klasický režim“, který je též aktualizován. Vylepšena je i vizuální stránka prostředí, animace jsou plynulejší, ať již jde o různé přechody nebo změnu velikosti oken.

GNOME 3.8 - apps-view

Novou aplikací v GNOME 3.8 jsou Hodiny, které poskytují světový čas pro různé časové zóny, stejně jako budíky, stopky či časovač. Hodně bylo zapracováno na aktualizaci nastavení desktopu, je zde čtveřice nových panelů a řada aktualizací v jiných souvisejících oblastech. Mnoha zlepšení se dočkaly i běžné GNOME aplikace, ať již webový prohlížeč (nyní vycházející z jádra WebKit2), Dokumenty či nový editační režim pro Kontakty.

GNOME 3.8 jistě dříve či později naleznete v repozitářích své distribuce.

Tagy: 
Zdroje: 

Galerie ke článku

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Vydáno GNOME 3.8, další evoluce linuxového desktopu

Pátek, 29 Březen 2013 - 07:35 | Milenius | Vidíš, a mně se zase Gnome 3 líbí víc než to...
Čtvrtek, 28 Březen 2013 - 12:49 | xvasek | "GNOME 3.8 jistě dříve či později naleznete...
Čtvrtek, 28 Březen 2013 - 12:27 | MaReK Olšavský | Mám takový pocit (vcelku jistotu), že GNOME...

Zobrazit diskusi