Druhá revoluce v životě linuxové distribuce Ubuntu je zpečetna. Letošní říjnové vydání je venku a staví na zobrazovacím serveru Wayland v kombinaci s desktopovým prostředím GNOME 3.xx.
V rámci finišujících příprav vydání Ubuntu 17.10 padlo rozhodnutí, které se očekávalo už delší dobu. Ubuntu přestane vydávat oficiální instalační obrazy pro 32bit x86.
Příští rok v dubnu se objeví Ubuntu 18.04, které nebude stavět na Unity 8 / Mir, ale na desktopu GNOME. Pro letošní říjnové vydání se tak připravuje vše tak, aby 18.04 LTS mělo hladký start. Takto...
Do GNOME se pomalu dostává nové rozšíření pro Shell, které je schopné vám ve sterilní kanceláři či domácí „kobce“ nahradit přírodu či ruch kolegů v pozadí a další věci.
Z Markových slov za poslední dny plyne několik opravdu důležitých informací pro budoucnost Ubuntu. Kromě toho, že se vrací do čela Canonicalu, se budou dít velké věci.
Sotva před pár desítkami hodin oznámil Mark Shuttleworth konec Unity 8, konec Miru, konec Ubuntu pro smartphony. Co to může znamenat? A je to vlastně vůbec důležité?
Pomalu se blíží 13. duben a s ním vydání Ubuntu 17.04. Canonical tak vydal poslední betu, po které bude následovat ještě RC. Za sebe ale mohu říci, že systém je již dobře použitelný.
Desktopová prostředí Xfce i LXDE mají svoje neduhy, o tom žádná. Tyto desktopové konzervy ale čeká v nedaleké budoucnosti konec. Jedna se přiklání ke GTK+ v3, druhá ke Qt5. Je na čase se bát?
Jak pokračují tvůrci GNOME v tom neštěstí, které činí, další distribuce se kvůli nekonzistentnosti vzhledu aplikací obrací od GNOME k původním verzím programů ze současného desktopu MATE.
Desktopové prostředí GNOME povyšuje na verzi 3.20. Hlavním lákadlem je nadále se zlepšující podpora grafického serveru Wayland. Z dalších věcí zmiňme také Wayland, Wayland a ještě jednou Wayland. A...