Vypalování souborů a adresářů
Kapitoly článků
Překlad napovídá, že autor (češtinu dělal Míla Vavruška, slovenštinu pak Milan Slovák) má v počítačové branži něco za sebou, nejsou tu složky, alebrž adresáře, jak jsme bývali zvyklí ještě z DOSu.
Klasickou úlohou je vypalování souborů bez dalších obezliček. Ashampoo vypadá dost podobně jako Nero Express.
Data i složky můžete přetáhnout přímo, nebo vybrat přes tlačítko „Přidat“, vytvořit můžete rovněž nové složky. Co je trošku nepřehledné, je nemožnost zobrazit celý strom. Neexistuje ale nastavení overburnu, což ale zase tak vážný nedostatek není, stejně této možnosti využívají jen nadšenci, my ani overburn nedoporučujeme, protože v krajích médií už kvalita ubývá velmi rychle a spolehlivost takového záznamu není opravdu zaručena. Kdo už čeká na volbu vypalovačky, ten se dočká hned v dalším okně.
Těch možností k nastavení tu opravdu není mnoho, ale přeci jen nějaké najdeme.
Chybět by neměla rychlost vypalování, tu vidíme, pak je tu ještě simulace vypalování, verifikace, zavření, DAO a preventivní vypalování přes image. Když médium nezavřete, budete na něj moci později přidávat další data, ale o tom o něco později. V podstatě se dá říci, že je tu vše potřebné, co prostý uživatel bude potřebovat, zda vybrat Joliet nebo Romeo to valná většina lidí neřeší, stejně jako další věci, ale i na ty Ashampoo pamatuje. Tyto specialitky najdeme mezi „Funkcemi pro experty“, ale to bude až téměř na konci. Na nás nyní čeká už vypalování samotné.
Zajímají-li vás informace o vypalování, můžete si nechat vyměnit barevné obrázky za prostý text.
Na závěr každé dokončené úlohy najdete malý rozcestník.
Aktualizace
Aktualizací Ashampoo nazývá multisession záznam, kde můžete i na CD-R, DVD±R, DVD-RAM i BD-R „mazat“ a přidávat data a složky podle libosti.
V seznamu vidíte, která data na disku už byla i ta, která jste přidali. Zkusili jsme, jak bude program reagovat na lehce přetečenou kapacitu, kdy by třeba mohl overburn nabídnout, nestalo se tak. Když s poslední session disk nezavřete, bude muset pro definitivní uzavření přidat alespoň jeden soubor, jinak to nejde. Tímto neduhem ale netrpí jen Ashampoo.
Vyzkoušeli jsme také verifikaci (ověření, chcete-li). Protože dat bylo celkem málo, podařilo se nám při té rychlosti sejmout obrazovku až napotřetí, jak vidíte.