Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Výrobce Mad Catz se vrací do hry

V průběhu minulého roku se legendární výrobce příslušenství Mad Catz dostal do finančních potíží po koupi jiné firmy, což se ukázalo jako osudné rozhodnutí. Nyní se vrací zpět do hry s novým vedením v čele a jasnou vizí.

Značka Mad Catz je známá především jako výrobce herního příslušenství, tedy myší, klávesnic, gamepadů a herních periferií pro simulátory. V roce 2017 se firma rozhodla zakoupit Rock Band 4, což se nakonec ukázalo jako nešťastné rozhodnutí, které dostalo Mad Catz do finančních potíží, jež v průběhu roku vyústily v kompletní bankrot.

Šlo tehdy o zklamání pro fanoušky značky, herní periferie se vyznačovaly divokým vzhledem a nadstandardní kvalitou. Naštěstí se firma rozhodla neskončit v propadlišti dějin a udělala několik zásadních změn. V první řadě své hlavní sídlo přesunula ze San Diega v USA do čínského Hong Kongu, pravděpodobně ve snaze ušetřit a přemístit sídlo do blízkosti továrny. 

Velký návrat značky s sebou nese zcela novou sérii herních periferií: R.A.T. myš, S.T.R.I.K.E klávesnice, F.R.E.Q. herní sluchátka a G.L.I.D.E herní podložku pod myš. Pár detailů o přírůstcích do těchto řad produktů uniklo v souvislosti s nadcházejícím CES 2018. 

Na co se těšit

Nová R.A.T AIR myš bude inovovaná verze svého předchůdce, umožňující plné nastavení velikosti s novým systémem bezdrátového napájení zařízení. V myši se nebudou nacházet žádné baterie, ale o napájení se postará nová herní podložka s příznačným názvem G.L.I.D.E. Pokud by někomu tento způsob nevyhovoval, v balení se bude nacházet i klasický kabel, a myš se tak rázem promění v klasickou drátovou periferii.

Klávesnice S.T.R.I.K.E. bude mít taktéž přepracovaný design a můžeme se těšit na mechanické spínače, hliníkový rám a RGB podsvícení. Herní sluchátka budou vybavena 40mm neodymovým magnetem a kovem potaženým rámem. O tom, jak hrají, se dozvíme při představení na CES, případně v testech. 

Jiří "Kjutl" Kutlák

Proč nevytěžit z ničeho maximum aneb i odpad lze používat produktivně a neprodělečně!

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Výrobce Mad Catz se vrací do hry

Žádné komentáře.