Výsledky HUŇÁ MUF, aneb jak dopadl Deep in IT pod zátěží
Nejprve dovolte, abychom vám poděkovali, že jste nám vyšli vstříc a s testováním jste nám pomohli, bylo to opravdu vidět. První zkouška v 10 hodin, která měla simulovat normální provoz, ukázala, že odezvy jsou dobré, řekli bychom i lepší než na cdr.cz (kde však často kolem poledne vidíte nedostupnost databázového serveru, což by se na diit.cz stávat nemělo), měli jsme tak základní pohled na zátěž, se kterou se bude muset server vypořádat.
Další test nastal ve 14 hodin a hned musíme říci, že vyhlášená soutěž „Kdo shodí server diit.cz“ svého vítěze nemá, i když jeden šikula (IP končící na 210) ho podrobil opravdu slušnému útoku více než tisícovkou souběžných požadavků, což na jistou dobu server zcela zaměstnalo, nicméně po opadnutí se z toho sám dostal. Bylo znát, že do toho jdete opravdu mohutně, ale i když díky velké zátěži byly odezvy dlouhé, server to nakonec ustál. Na základě této zkušenosti byly provedeny ještě nějaké úpravy v konfiguraci, aby jeho výkonnost neklesala a nadlimitní požadavky byly odmítány. Abychom nebyli náchylní na DoS útoky, rozhodli jsme omezit počet requestů u jedné IP, uvidíme, jak moc to bude vadit čtenářům z velkých sítí za proxy (typicky státní správa, velké strojírenské závody, ...), zde to bude vyžadovat ještě nějaké poladění, vás jen poprosíme, abyste se v případě problému s připojením neváhali hned ozvat.
Nyní máme software celkem poladěn, žába na prameni už také nesedí, vrhneme se tedy vší silou na úpravu designu, abychom tak reagovali na vaše kritické připomínky, občas na diit.cz mrkněte, bude se to předělávat za chodu. V nejbližší době nás ale ještě čeká výměna procesoru, čtyřjádrový Opteron bude vyměněn za dva šestijádrové a z tohoto upgradu pro vás chystáme reportáž.