XFX vydává grafiky One Edition, parametry se ale nechlubí
Přístup je to poměrně nezvyklý - ještě zvláštnější však je, že výrobce uvedl produkty, ale nezveřejnil jejich parametry: Ty prý doplní někdy výhledově. Odkaz oficiální stránky zároveň nese značení R-Series, což znamená použití GPU od AMD.
Cílovou skupinou mají být zákazníci, kterým už nestačí výkon integrované grafiky, případně kterým odešla nějaká prastará grafická karta a hledají náhradu.
Gaming Edition
První z karet nese prosté označení Gaming Edition. Nedozvídáme se však víc (alespoň ne zatím), než že staví na 1 GB GDDR5 pamětí a nabízí výstupy DVI, D-SUB a HDMI. Internetem kolují zvěsti, že by mohlo jít o Radeon HD 7750 v klasickém referenčním provedení.
Takovou domněnku z údajů výrobce nelze ani potvrdit ani vyvrátit, nicméně toto podezření by mohlo být opodstatněné. Na snímcích není vidět napájecí konektor (to ještě neznamená, že někde opravdu není ;-). Pokud zohledníme proporce chladiče a délku karty, mohlo by jít právě o Radeon HD 7750.
Multimedia Studio Edition
Druhá z karet nabízí pasivní chlazení, rozměrově je podobná, jen rychlost pamětí klesla - použité jsou pouze DDR3 - zato kapacita se zdvojnásobila na 2 GB. Pokud budeme věřit, že XFX takovým způsobem nezk… výše zmíněný Radeon HD 7750, nabízí se jako možný kandidát čip Turks z minulé generace.
GPU Turks známe z Radeonů HD 6570 a 6670, přičemž existovala i referenční DDR3 verze modelu HD 6570. Ta je při spotřebě do 44 wattů celkem použitelným kandidátem pro podobnou pasivně chlazenou kartu - ovšem opět jde jen o dedukci. Jisté jsou pouze výstupní konektory: DVI, D-SUB a HDMI.
Office & Internet Edition
Poslední z „novinek“ je low-profile produkt s 1 GB DDR3 paměti. Malý pasivní chladič naznačuje použití energeticky nenáročného čipu. S 18 watty maximálně by to mohla být DDR3 verze Radeonu HD 6450 (čip Caicos). Samozřejmě za předpokladu, že produkťák XFX není vášnivý archeolog a nesáhl po ještě starší HD 5450 (čip Cedar).
Opět nám to dává určitou představu o výkonu, který sice stačí pro zmíněné kancelářské a internetové nasazení (akceleraci HD videa zvládají čipy rovněž), ale po stránce herního výkonu by se popsané karty jako upgrade z poslední generace integrovaných grafických čipů použít už nedaly. Výstupy i tentokrát zůstávají v kombinaci DVI, D-SUB a HDMI.
Produkty, které jsou sice uvedené, ale jejichž cena i přesné parametr zůstávají neznámé, není možné objektivně hodnotit - než budeme moudřejší, necháme proto jakékoli závěry na vašem úsudku.