Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

XFX vydává grafiky One Edition, parametry se ale nechlubí

Společnost XFX připravila řadu tří nových grafických karet, které jsou segmentované nikoli podle použitého grafického čipu, ale podle účelu, na který je výrobce doporučuje: Hry, multimédia a kancelář…
ON-XFX1-GAMC

Přístup je to poměrně nezvyklý - ještě zvláštnější však je, že výrobce uvedl produkty, ale nezveřejnil jejich parametry: Ty prý doplní někdy výhledově. Odkaz oficiální stránky zároveň nese značení R-Series, což znamená použití GPU od AMD.

Cílovou skupinou mají být zákazníci, kterým už nestačí výkon integrované grafiky, případně kterým odešla nějaká prastará grafická karta a hledají náhradu.

Gaming Edition

První z karet nese prosté označení Gaming Edition. Nedozvídáme se však víc (alespoň ne zatím), než že staví na 1 GB GDDR5 pamětí a nabízí výstupy DVI, D-SUB a HDMI. Internetem kolují zvěsti, že by mohlo jít o Radeon HD 7750 v klasickém referenčním provedení.

ON-XFX1-GAMC

Takovou domněnku z údajů výrobce nelze ani potvrdit ani vyvrátit, nicméně toto podezření by mohlo být opodstatněné. Na snímcích není vidět napájecí konektor (to ještě neznamená, že někde opravdu není ;-). Pokud zohledníme proporce chladiče a délku karty, mohlo by jít právě o Radeon HD 7750.

Multimedia Studio Edition

Druhá z karet nabízí pasivní chlazení, rozměrově je podobná, jen rychlost pamětí klesla - použité jsou pouze DDR3 - zato kapacita se zdvojnásobila na 2 GB. Pokud budeme věřit, že XFX takovým způsobem nezk výše zmíněný Radeon HD 7750, nabízí se jako možný kandidát čip Turks z minulé generace.

ON-XFX1-MMAC

GPU Turks známe z Radeonů HD 6570 a 6670, přičemž existovala i referenční DDR3 verze modelu HD 6570. Ta je při spotřebě do 44 wattů celkem použitelným kandidátem pro podobnou pasivně chlazenou kartu - ovšem opět jde jen o dedukci. Jisté jsou pouze výstupní konektory: DVI, D-SUB a HDMI.

Office & Internet Edition

Poslední z „novinek“ je low-profile produkt s 1 GB DDR3 paměti. Malý pasivní chladič naznačuje použití energeticky nenáročného čipu. S 18 watty maximálně by to mohla být DDR3 verze Radeonu HD 6450 (čip Caicos). Samozřejmě za předpokladu, že produkťák XFX není vášnivý archeolog a nesáhl po ještě starší HD 5450 (čip Cedar).

ON-XFX1-OPIC

Opět nám to dává určitou představu o výkonu, který sice stačí pro zmíněné kancelářské a internetové nasazení (akceleraci HD videa zvládají čipy rovněž), ale po stránce herního výkonu by se popsané karty jako upgrade z poslední generace integrovaných grafických čipů použít už nedaly. Výstupy i tentokrát zůstávají v kombinaci DVI, D-SUB a HDMI.

Produkty, které jsou sice uvedené, ale jejichž cena i přesné parametr zůstávají neznámé, není možné objektivně hodnotit - než budeme moudřejší, necháme proto jakékoli závěry na vašem úsudku.

Zdroje: 

Diskuse ke článku XFX vydává grafiky One Edition, parametry se ale nechlubí

Úterý, 7 Srpen 2012 - 16:22 | Nalim | Aha, v tom pripade je to jina. Ale pak to melo...
Úterý, 7 Srpen 2012 - 12:01 | no-X | Bylo by hezké, kdyby každý výrobce sdělil...
Úterý, 7 Srpen 2012 - 11:44 | Nalim | Ja vubec nepochopil smysl tohoto clanku. "...
Úterý, 7 Srpen 2012 - 11:10 | Richmond | Taktéž netrpělivě očekávám Pavlův pohled okem...
Úterý, 7 Srpen 2012 - 11:02 | Bob Novák | Ten chladic na "Multimedia Studio Edition...

Zobrazit diskusi