Zájem o USB-C se zdvojnásobí, cena řadičů klesne o 20-25 %
USB-C neboli USB type-C je ve své podstatě pouze konektor, ale v praxi existuje trend využívat potenciál tohoto konektoru, tzn. párovat s ním standard USB 3.1 G2 a rychlé nabíjení. Pro jeho podporu samozřejmě je potřeba osazení adekvátně vybaveného čipu, který tuto funkcionalitu nabídne. Pokud není integrována v rámci SoC, čipsetu atp. Mnohdy (byť ne vždy, záleží na zařízení) to znamená potřebu osazení takto vybaveného čipu na obou propojovaných zařízeních.
Výrobci řadičů, mezi které se aktuálně řadí především ASMedia Technology, Etron Technology, Weltrend Semiconductor, On-Bright Electronics a Richtek Technology, evidují strmě rostoucí objemy objednávek na příští rok. Prozatím to vypadá, že se v roce 2019 vyrobí a prodá zhruba dvojnásobek takto vybavených zařízení (řadičů) než letos.
V tom vidí příležitost i další výrobci, kteří zatím na výrobu těchto řadičů nepřešli. Velká poptávka a postupný pokles výrobních nákladů je motivují nabídnout i vlastní řešení, což dále zvýší konkurenci mezi dodavateli. Stávající, kteří mají skladové zásoby, jsou pak motivovaní je nabídnout za nižší cenu, než se konkurence zvýší natolik (a ceny spadnou tak výrazně), že prodej řadičů vyrobených za náklady roku 2018 při cenách roku 2019 nebude rentabilní.
Podle redakce webu DigiTimes máme očekávat pokles cen řadičů o více než 20 %. V případě kompletu - tedy dvojice propojitelných zařízení, se tedy snížení výrobních nákladů bude týkat obou produktů. Pokles cen USB-C (USB 3.1 G2) ekosystémů má během následujícího roku posunout toto rozhraní do mainstreamu.
USB-C je navržené s ohledem na mobilní zařízení, takže dosahuje menších rozměrů než klasické USB rozhraní. Konektor je oboustranný, takže ho lze zapojit napoprvé (nikoli napotřetí) a podporuje rychlé nabíjení - samozřejmě za předpokladu, že jím jsou vybavena obě propojená zařízení.