Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

WordPress příliš nabobtnal, i zrodil se blogovací systém Ghost

Ghost - Obrázek 2
Popularita i schopnosti WordPressu rostou každým dnem, až několik vývojářů zjistilo, že na „pouhý blog“ je již příliš složitý, technický a přebujelý. Vznikl tak nový projekt Ghost, který si klade za cíl být čistě blogovací platformou…

Za projektem stojí několik zkušených vývojářů v čele s Johnem O'Nolanem, který v minulosti vyvíjel blogovací systémy hned pro několik korporací a také pracoval na WordPressu. Vývojáři ale potřebovali k dotažení prací na Ghostu nějaké ty peníze, takže zkusili štěstí jako mnoho jiných na Kickstarteru. Žádali 25 tisíc liber, do této chvíle dostali téměř 100 tisíc. Lze tedy říci, že budoucnost lehkého blogovacího systému s jednoduchým ovládáním je zajištěna a pro všechny vás, kteří máte někde nasazen WordPress jako převážně blogovací systém, máme dobrou zprávu: zkuste Ghost.

Ghost - Obrázek 1

Oproti WordPressu je výrazně jednodušší, ale více již napoví přehled schopností na domovské stránce projektu. Ghost je k dispozici pod otevřenou licencí MIT.

Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku WordPress příliš nabobtnal, i zrodil se blogovací systém Ghost

Úterý, 7 Květen 2013 - 09:40 | Any Xav | Ještě by se mohl někdo chytit nápadu a udělat...
Úterý, 7 Květen 2013 - 06:49 | Ladislav László | Souhlasím s názorem nemo22. Na druhé straně, měli...
Úterý, 7 Květen 2013 - 01:25 | aa bb | Priznam sa uplne tomuto postupu nerozumiem....
Pondělí, 6 Květen 2013 - 14:11 | John Nagger | No on se ještě nezrodil - plánované vydání pro...

Zobrazit diskusi