Zálohování a obnova
Kapitoly článků
TIP: Přečtěte si článek O dostupných programech pro obnovu dat.
Zálohovat, zálohovat, zálohovat! Kdo nepřišel nikdy o data, ten se jistě k zálohování nestaví s náležitou pečlivostí, ale na každého jednou dojde a tak by měl být každý ve střehu. Lépe uklidit do bezpečí více dat, než po havárii disku marně hledat právě ten jeden důležitý soubor. A proto snad téměř každý vypalovací balík, mezi které se jistě chce řadit i Ashampoo Burning Studio, neopomene nějaký ten nástroj pro zálohování dat nabídnout. To, co Burning Studio 7 nabízí, sice uspokojí, ale nenadchne.
Jednoduchým způsobem se vybírají soubory i složky, něco jako kompletní uklizení celého disku nebo partition Ashampoo neumí. Ze zálohování se ale pomocí připravených pravidel dají vyloučit například systémové soubory Windows, další si můžete podle přípony přidávat podle libosti sami.
Pak už stačí jen určit místo, kam chcete zálohu ukládat a aby se vám pak i dobře zálohy vypalovaly, můžete si přímo určit, jak velké mají jednotlivé soubory být. K dispozici jsou tyto: 1.41, 2.81, 16, 32, 64, 120, 649, 699, 4 300, 8 100, 12 000 a 24 000 MB, na které bude při vytváření záloha „rozkrájena“. Z dalších vymožeností je tu ještě možnost zálohu chránit heslem, ale něco jako inkrementální zálohování tu není. Ještě bychom mohli zmínit, že program se snaží odhadnout, jak velká záloha ve finále bude.
Obnovit
Obnova dat ze zálohy je pak už velmi prostá. Stačí vybrat soubor, ze kterého chcete zálohu provést.
Obnovovat nemusíte vše, lze zvolit jen některé složky nebo soubory. Není ani nutné data poslat na původní umístění, sami zvolit můžete kam je chcete.