Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

3840×2160

Nejasnosti kolem specifikací pro HDR a wide-gamut videu v UltraHD rozlišení se vyjasňují. UHD Alliance představila specifikace, kterých se výrobci zařízení i obsahu musí držet, plus nějaká ta...
Úhlopříčka 70 cm, rozlišení Ultra HD, IPS panel, nízká spotřeba a navíc podpora adaptivní synchronizace. Tohle je další budoucí sen každého hráče ve 4k.
Nové disky nebudou 3- a 4-vrstvé s kapacitami BDXL, nýbrž pouze 2- a 3-vrstvé o velikosti 66, resp. 100 GB. Že by důvěra Blu-ray Asociace ve schopnosti formátu H.265 byla až taková?
blog
UltraHD monitory za poslední měsíce neuvěřitelně klesly. Navzdory vývoji kurzu koruny vůči € i $ dnes koupíme IPS verzi UltraHD monitoru za velmi nízké částky.
Trojice nových monitorů od HP má úctyhodné hodnoty ppi adekvátní svým úhlopříčkám a monstrózním rozlišením. HP navazuje na Dellův monitor s rozlišením 5120×2880
Nejen 1920×1080 je lepší volbou oproti 1366×768. Acer zařazuje do nabídky notebooků řady V Nitro Black Edition také IPS displej s UltraHD rozlišením.
Japonský výrobce si vždy dává na čas, ale pak to obvykle stojí za to. Na trh zamíří nový FlexScan EV3237V sice až na podzim, ale pojďme si jej představit.
 
Ea 244 Uhd Bk Lt
Nový monitor od NECu přináší ve 24 palcích vše,co si profesionál může přát. IPS masku, velké rozlišení, skvělou polohovatelnost, velký gamut i možnosti nastavení.
Další levný monitor s UltraHD rozlišením míří na trh a jak z hodnoty odezvy jistě tušíte, není to ani IPS, ani VA maska, ani žádná odvozenina, nýbrž „stará dobrá“ TN technologie.
netflix4klive-1l.jpg
Redaktoři FlatPanelsHD hodnotí kvalitu obrazu 4k vysílání Netflixu jednoduše jako neuvěřitelnou. Vidíte každou vrásku na tváři Kevina Spaceyho.
Tedy přesněji 844 dolarů. Než jsme stihli tento článek napsat, původní cena 700 dolarů se změnila. Předprodej LCD o UltraHD rozlišení asi trhá u Amazonu rekordy bez ohledu na horší technologii TN...
Velmi malou cenovku nalepila na svůj nový monitor se 4k rozlišením společnost Seiki. 28palcový model vyjde na pouhých 399 dolarů, má to ale háček.
Sony Xperia Z1 + QX10/QX100 - Obrázek 3
Nedávný únik screenshotů nové Xperie od Sony oživil opět téma 4k videa a příští generace hi-end smartphonů. Odpověď je přitom poměrně jednoduchá.
4k UHD tablet
Monitory s rozlišením 3840×2160 se nám množí jak houby po dešti a jelikož X.Org nebude Waylandem/Mirem hned tak nahrazen, byla implementována podpora pro 4k.
Sony FDR-AX100/B - Obrázek 6
Nejnovější produkt Sony s 1" CMOS čipem vysílá jasné poselství: všechny ty kompakty či objektivy ke smartphonům, disponující 1" čipem, by mohly nahrávat video v 3840×2160 při 24p/30p....