Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Greenland

Amd Zen Lisa Su 02
Před pár dny jsme se v souvislosti s novými obchodními známkami AMD zastavili u kódových jmen generace Zen. Diskuse ukázala, že nebude od věci se k nim ještě jednou vrátit. Podrobněji a lépe.
Dlouho očekávané paměti HBM2 budou dostupné v řádu týdnů. Zatímco stávající grafický high-end s GDDR5 a GDDR5X dosahuje 256-320 GB/s, HBM2 umožní dosažení dvoj- až čtyřnásobku těchto hodnot.
Podle dosavadních informací budou na architektuře Vega postavené dva čipy. Předpokládalo se, že jedním z nich bude GPU známé pod starším jménem Greenland…
V posledních dnech se vesele diskutuje o nových informacích k nadcházejícím čipům AMD. Patrně nejvěrohodněji působí informace o 4096 stream-procesorech, která pochází přímo ze společnosti.
Dvojici 14nm GPU Polaris 10 a 11 v tichosti doplnil třetí model, o kterém AMD doposud nehovořila. Prototyp této novinky je 7× dražší než Polaris 10 a skoro 3× dražší než Polaris 11.
Kódové označení Zeppelin skloňují spekulace čím dál častěji a protože už došlo na potvrzení existence tohoto prazvláštního produktu, nebude od věci říct si, co to vlastně je…
Oficiální informace o nových Radeonech, kterými se AMD pochlubila otevřeně, doplňují různé zdroje dalšími dílky, které vyplňují stávající mezery…
 
Amd Radeon Background 01
V příštím roce uvede AMD novou generaci grafických karet. Doposud se tušilo o jednom GPU s názvem Greenland - nebude ale samotné, doplní jej další dvě.
Není žádným tajemstvím, že generace následující 28nm GPU Fiji už bude vyráběna na 14- nebo 16nm FinFET procesu. Podle aktuálních informací by měla jít na trh už během příštího roku.